UWAGA na OSZUSTÓW. Dzwonią i mówią, że są z rzeszowskiego MPWiK!

2020-08-03 8:12 Agnieszka Przystaś
 UWAGA na OSZUSTÓW. Dzwonią i mówią, że są z rzeszowskiego MPWiK!
Autor: Free-Photos / Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie ostrzega mieszkańców przed telefonami od nieznanych osób, które przedstawiają się jako pracownicy MPWiK. Oszuści chcą uzyskać informacje pod pretekstem przeprowadzenia kontroli lub wymiany wodomierza.

W ostatnim czasie oszuści przedstawiają się jako pracownicy MPWiK i dzwonią do mieszkańców Rzeszowa, żeby wyłudzić dane.

- Ostrzegamy przed telefonami od nieznanych osób, które przedstawiają się jako pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rzeszowie próbując w ten sposób bezprawnie uzyskać informacje pod pretekstem przeprowadzenia kontroli lub wymiany wodomierza. 

Zobacz też: Niedźwiedź w Bieszczadach... rozebrał oczyszczalnię ścieków: "Łobuzerstwo!"

MPWiK wskazuje, jak odróżnić ich pracownika od zwykłego oszusta - pracownicy MPWiK posiadają legitymacje służbowe ze zdjęciem oraz upoważnienia podpisane przez prezesa przedsiębiorstwa. 

- Ponadto pracownicy  spółki posiadają strój służbowy i poruszają się samochodami służbowymi oznakowanymi logiem MPWiK. W przypadku wątpliwości co do wiarygodności pracownika, prosimy o zgłoszenie zdarzenia korespondencją elektroniczną na adres bok.dp@mpwik.rzeszow.pl lub pod nr /17/8509666. - informuje MPWiK.

Strażniczka miejska zauważyła na monitoringu złodziei w akcji. Szybka interwencja policji

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.