Kontrola CBA w Urzędzie Miasta w Strzyżowie. Jest zawiadomienie do prokuratury

2020-05-28 20:58 AP/CBA
Kontrola CBA w Urzędzie Miasta w Strzyżowie.  Jest zawiadomienie do prokuratury
Autor: CBA Kontrola CBA w Urzędzie Miasta w Strzyżowie. Jest zawiadomienie do prokuratury

CBA prowadziło kontrolę w Urzędzie Miasta w Strzyżowie. Zakończyła się zawiadomieniem do prokuratury - według Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Urzędzie Miejskim mogło dojść do naruszeń przepisów.

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie prowadzili kontrolę w Urzędzie Miejskim w Strzyżowie od 03.06.2019 r. do 28.02.2020 r. . Kontrola dotyczyła „udzielania wybranym osobom fizycznym i prawnym ulg w spłacie zaległego podatku od nieruchomości i podatku rolnym przez Burmistrza Strzyżowa w latach 2012-2018”.

Celem kontroli było zbadanie procesu przyznawania podatnikom ulg w spłacie zaległego podatku od nieruchomości i podatku rolnego. CBA ustaliło, że podczas procesu umarzania podatków w Urzędzie Miejskim w Strzyżowie mogło dojść do licznych naruszeń przepisów ustawy Ordynacja podatkowa, co mogło spowodować powstanie szkody w majątku Gminy Strzyżów na łączną kwotę ponad 250 tysięcy złotych.

Kontrola zakończyła się złożeniem zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Urzędu Miejskiego w Strzyżowie.

Brutalna eksmisja na Pradze. Banda zbiorów chciała wyrzucić z mieszkania matke i dzieci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj