Kontrola CBA w Urzędzie Miasta w Strzyżowie.  Jest zawiadomienie do prokuratury

i

Autor: CBA Kontrola CBA w Urzędzie Miasta w Strzyżowie. Jest zawiadomienie do prokuratury

Kontrola CBA w Urzędzie Miasta w Strzyżowie. Jest zawiadomienie do prokuratury

2020-05-28 20:58

CBA prowadziło kontrolę w Urzędzie Miasta w Strzyżowie. Zakończyła się zawiadomieniem do prokuratury - według Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Urzędzie Miejskim mogło dojść do naruszeń przepisów.

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie prowadzili kontrolę w Urzędzie Miejskim w Strzyżowie od 03.06.2019 r. do 28.02.2020 r. . Kontrola dotyczyła „udzielania wybranym osobom fizycznym i prawnym ulg w spłacie zaległego podatku od nieruchomości i podatku rolnym przez Burmistrza Strzyżowa w latach 2012-2018”.

Celem kontroli było zbadanie procesu przyznawania podatnikom ulg w spłacie zaległego podatku od nieruchomości i podatku rolnego. CBA ustaliło, że podczas procesu umarzania podatków w Urzędzie Miejskim w Strzyżowie mogło dojść do licznych naruszeń przepisów ustawy Ordynacja podatkowa, co mogło spowodować powstanie szkody w majątku Gminy Strzyżów na łączną kwotę ponad 250 tysięcy złotych.

Kontrola zakończyła się złożeniem zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Urzędu Miejskiego w Strzyżowie.

Brutalna eksmisja na Pradze. Banda zbiorów chciała wyrzucić z mieszkania matke i dzieci
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE