Koronawirus w Rzeszowie. Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Lwowskiej zamknięty!

i

Autor: TryJimmy/cc0/Pixabay.com

Koronawirus w Rzeszowie. Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Lwowskiej zamknięty!

2020-03-19 18:31

Wszyscy pracownicy SOR-u szpitala przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie zostali objęci 14-dniową kwarantanną. To dlatego, że na Oddziale przebywała osoba zakażona koronawirusem. Wszystkie pomieszczenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zostały poddane dekontaminacji. Chory pacjent opuścił już placówkę i trafił do innego miejsca. Nie wiadomo, ile osób trafiło do kwarantanny, ale być może odbędą ją w domu.

Jak informuje Gazeta Wyborcza Rzeszów, Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Lwowskiej w Rzeszowie został zamknięty, ponieważ przebywała w nim osoba zarażona koronawirusem. Pomieszczenia SOR-u zostały już zdekontaminowane, a wszyscy pracownicy, którzy mieli kontakt z zakażonym pacjentem, trafili do 14-dniowej kwarantanny.

- Jeśli te osoby będą mogły, spędzą kwarantannę w domu. Ale jeśli ktoś nie będzie mógł z różnych powodów przebywać na kwarantannie w domu, mamy przygotowane dla takich osób specjalne miejsca. Po siedmiu dniach będzie wiadomo czy któraś z tych osób nie została zarażona - mówi Gazecie Wyborczej Rzeszów Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego.

Osoba z koronawirusem opuściła już SOR szpitala przy Lwowskiej.

Ola Kot w czasie kwarantanny pomaga innym