Koronawirus - sanepid podał listę lokali

i

Autor: Shutterstock

Kolejne przypadki koronawirusa na Podkarpaciu. Już 16 chorych!

2020-03-19 12:19

Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych dwóch przypadkach zachorowań na Podkarpaciu. W Polsce jest 20 nowych stwierdzonych zachorowań.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 13 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. Liczba osób zakażonych koronawirusem: 325/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - poformowało Ministerstwo Zdrowia.

Jak informują służby wojewody, dwa nowe przypadki to starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego, która przebywa w ścisłej kwarantannie domowej oraz kobieta w sile wieku z powiatu dębickiego, która jest aktualnie hospitalizowana. Obie miały styczność z Covid-19. 

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 4291 osób, a 2985 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 51 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 794 testy. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 16 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Koronawirus: gdzie szukać pomocy? Lista szpitali i oddziałów zakaźnych

Dezynfekcja przedmiotów