Kradzieże w Rzeszowie. Złodziejska para z 22 zarzutami

i

Autor: KMP Rzeszów Kradzieże w Rzeszowie. Złodziejska para z 22 zarzutami

Kradli rowery, a to nie wszystko

Kradzieże w Rzeszowie. Złodziejska para z 22 zarzutami

2022-11-09 10:40

Na terenie Rzeszowa w ostatnim czasie powtarzały się kradzieże rowerów. Policjanci, którzy pracowali nad sprawą wytypowali podejrzanych: 28-letniego mężczyznę i 40-letnią kobietę. Okazało się, że złodziejska para miała też okraść kilka sklepów, a ich łupem padały głównie perfumy i odzież.

Od końca września, w krótkich odstępach czasu, skradziono  kilka rowerów w Rzeszowie. Nad ustaleniem sprawców pracowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, którzy dotarli do 28-letniego mężczyzny i 40-letniej kobiety. Jak podaje rzeszowska policja, oboje zostali zatrzymali w ubiegłą środę (2 listopada 2022). W ich samochodzie kryminalni znaleźli: nożyce, kombinerki oraz magnes do ściągania zabezpieczeń sklepowych. Zabezpieczyli też niewielką ilość suszu roślinnego, którym okazała się marihuana, mundurowi odzyskali dwa skradzione przez nich rowery.

- Ponieważ do większości kradzieży doszło na terenie Nowego Miasta, zgromadzeniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z tamtejszego komisariatu. W trakcie wyjaśniana sprawy okazało się, że podejrzani kradli nie tylko rowery. Razem okradli kilka sklepów na terenie Rzeszowa, ich łupem padały głównie perfumy i odzież. Natomiast mężczyzna kradł nie tylko w Rzeszowie. 12 września okradł drogerię w Jaśle, a kilkanaście dni później w Boguchwale - przekazuje KMP Rzeszów.

Z ustaleń policji wynika, że organizatorem procederu miał być 28-latek.

- Rzeczy pochodzące z kradzieży sprzedawał przygodnie napotkanym osobom. Z tego procederu uczynili sobie stałe źródło utrzymania. Uzyskane pieniądze przeznaczali na bieżące wydatki, alkohol i papierosy. Łączną wartość spowodowanych przez nich strat wyceniono na ponad 28 tys. złotych - przekazuje policja.

Mundurowi przedstawili 28-latkowi 14 zarzutów. Jeden z nich dotyczył posiadania niewielkiej ilości środków psychoaktywnych. Jego wspólniczka usłyszała 8 zarzutów. Akta sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator zadecydował o objęciu podejrzanych dozorem policji.

Polskie ofiary zamachów terrorystycznych. Niezapomniani
Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki