Straż Pożarna - Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay (Zdjęcie poglądowe)

Bohaterka

Krosno. 14-latka uratowała rodzinę przed zaczadzeniem! W domu było 5 osób

2023-03-11 16:12

Rodzina z Krosna zawdzięcza życie 14-latce, którą zaniepokoiło nietypowe zachowanie rodziców. Wzięła telefon i wezwała policję. Mundurowi udzielili pierwszej pomocy nieprzytomnemu małżeństwu, przewietrzyli wnętrze domu i zaopiekowali się trójką dzieci do czasu przyjazdu straży pożarnej i zespołów ratownictwa medycznego.

Do zdarzenia doszło w piątek (10 marca 2023) około godz. 1.30 w  Krośnie Oficer dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 14-letniej dziewczynki, która twierdziła, że pomiędzy rodzicami doszło prawdopodobnie do kłótni, czego efektem jest ich nietypowe zachowanie. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, dziewczynka otworzyła im drzwi i straciła przytomność!

- Stojący bliżej niej funkcjonariusz zdołał zabezpieczyć osuwającą się dziewczynkę przed upadkiem i bezpiecznie ułożył ją na ziemi. W tym czasie, drugi z policjantów wszedł do wnętrza domu, gdzie znajdowali się leżący bezwładnie i tracący przytomność rodzice zgłaszającej - przekazuje KMP Krosno.

Policjanci szybko zorientowali się, że przyczyną może być być tlenek węgla. Funkcjonariusze niezwłocznie przewietrzyli pomieszczenie. Okazało się, że w sypialni na piętrze znajduje się jeszcze dwójka dzieci. Największe stężenie śmiertelnie niebezpiecznego gazu skumulowało się jednak na parterze budynku, dzięki czemu przebywające na piętrze 9-letnie rodzeństwo nie zdążyło jeszcze odczuć bezpośrednich skutków jego działania.

- Dzięki przewietrzeniu znajdujących się na parterze pomieszczeń, domownicy zaczęli czuć się lepiej. W tym czasie, na miejsce zaczęły docierać zaalarmowane przez policjantów pierwsze zastępy strażackie oraz zespoły ratownictwa medycznego. Pięcioosobowa rodzina z objawami zatrucia została przewieziona do szpitali w Krośnie i Brzozowie. Wykonane przez strażaków pomiary wykazały wysokie stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych domu - przekazują policjanci.

Tragedii udało się uniknąć najprawdopodobniej dzięki szybkiej reakcji 14-latki. Dziewczynka uratowała rodzinę.

Suczka Ania z Ukrainy walczy o życie w Polsce
Sonda
Czy zatrułeś/-aś się kiedyś czadem?