Karetka

i

Autor: Shutterstock Karetka

O krok od tragedii

5 osób w tym 3 dzieci w szpitalu. Zatrucie tlenkiem węgla w Krośnie. Strażacy: było o krok od tragedii

2023-03-10 9:08

W Krośnie było o krok od tragedii. Do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiło 5 osób w tym 3 dzieci. Do zdarzenia doszło w domu jednorodzinnym przy ulicy Stapińskiego. Jak informują strażacy, mierniki wskazały bardzo wysokie stężenie tlenku węgla.

5 osób w tym 3 dzieci zostało zabranych do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy (czwartek 9.03/piątek 10.03.2023) około godziny 1.30 w Krośnie w domu jednorodzinnym przy ulicy Stapińskiego.

- Do szpitala z objawami zatrucia toksycznym czadem trafiło 5 osób, wśród nich 3 dzieci. Nasze mierniki wskazały bardzo wysokie stężenie tlenku węgla. Tutaj było o krok od tragedii - przekazuje bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W tym sezonie grzewczym podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do 118 interwencji w związanych z obecnością tlenku węgla w domach i mieszkaniach. 4 osoby zginęły, a 49 z objawami zatrucia tym toksycznym gazem zostało zabranych do szpitali.

- Głównym źródłem zatruć w budynkach mieszkalnych jest niesprawność przewodów kominowych, wentylacyjnych, spalinowych i dymowych. Ta niesprawność spowodowana jest najczęściej nieszczelnością tych przewodów, brakiem konserwacji, w tym czyszczenia oraz wadami konstrukcyjnymi. Pamiętajmy także o częstym wietrzeniu naszych mieszkań i domów, o rozszczelnieniu okien - tłumaczy bryg. Marcin Betleja.

Orzeł Chrobry trafił do Lecznicy z zatruciem
Sonda
Czy zatrułeś/-aś się kiedyś czadem?