Krosno: Poważnie NAGRZESZYLI! Robili TO w kościołach – i to od dawna. Grozi im więzienie

2021-01-22 7:58 mta
Krosno: Poważnie NAGRZESZYLI! Robili TO w kościołach – i to od dawna. Grozi im więzienie
Autor: Pixabay/pixel2013

To, co robili w kościołach woła o pomstę do nieba! Dwaj 31-letni mieszkańcy Krosna poważnie nagrzeszyli. Zanim jednak dopadnie ich gniew boży albo ogień piekielny, grozi im kara doczesna i bardzo przyziemna – wieloletnia odsiadka. Przestępczy duet robił to od dawna – zawsze działając w podobny sposób. Kościelni złodzieje z Krosna w końcu wpadli w ręce policji.

Dwaj mieszkańcy Krosna (woj. podkarpackie) poważnie nagrzeszyli, kradnąc i zabierając to, co nie należało do nich. Od dawna robili to w kościołach na ternie miasta. W końcu wpadli w ręce policji. Grozi im wieloletnia odsiadka w więzieniu.

Policjanci wpadli na trop złodziei 15 stycznia, po kolejnej kradzieży w kościele na terenie Krosna. Zniknęły pieniądze ze skarbonki w świątyni. Mundurowi przeanalizowali monitoringi i „ślady zbrodni” i ruszyli tropem włamywaczy. Szybko okazało się, że to dwaj 31-letni mieszkańcy miasta.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, że zatrzymani mogą mieć związek z kilkoma innymi kradzieżami, do których w ostatnim czasie doszło na terenie kilku krośnieńskich kościołów – informują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Zobacz też: Podkarpackie: LICZBA ZASZCZEPIONYCH rośnie z dnia na dzień! Szczepienia na COVID-19

Super Raport 21.01 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Kamil Bortniczuk - poseł Porozumienia)

Sposób działania kościelnych złodziei był za każdym razem bardzo podobny – przyznają funkcjonariusze badający sprawę. Dwaj 31-latkowie wyłamywali zamki zabezpieczające kościelne skarbonki, po czym wykradali znajdujące się w nich pieniądze. Jeśli nie mogli sforsowania zamka, zabierali całą skarbonkę.

Złodziejom grozi teraz surowa kara – i to nie tylko boska, ale i ludzka. Usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem – za którą grozi nawet 10 lat więzienia.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!