Łabędź zablokował autostradę A4. Ranny ptak siedział na jezdni

2021-09-15 15:59
Łabędź zablokował autostradę A4. Ranny ptak siedział na jezdni
Autor: podkarpacka policja Łabędź zablokował autostradę A4. Ranny ptak siedział na jezdni

Ranny łabędź zablokował pas ruchu na autostradzie A4 w rejonie miejscowości Jaźwiny, w powiecie dębickim. Na miejscu interweniowali policjanci.

Wczoraj, tj. we wtorek, 14 września około godz. 11.00 wystąpiły na autostradzie niecodzienne utrudnienia. Drogę zablokował ptak! Kierowcy zaalarmowali policję, że w Jaźwinach (Podkarpackie) na autostradzie A4 znajduje się ranny łabędź. Na miejsce pojechała dębicka drogówka, wezwano też pracowników zakładu komunalnego. Zgłoszenia kierowców okazały się być prawdą. Królewski ptak  wstrzymywał ruch na jednym z pasów autostrady. Wspólnymi siłami udało się złapać łabędzia. Podczas interwencji ruch na autostradzie A4, w kierunku Rzeszowa, odbywał się tylko jednym pasem. Akcja zakończyła się sukcesem. Ptak trafił pod opiekę weterynarza.

- Przypominamy, że dzikie zwierzęta mogą zachowywać się agresywnie, gdy czują się zagrożone mogą zaatakować i spowodować obrażenia u człowieka. W przypadku odnalezienia rannego zwierzęcia, poinformujmy odpowiednie służby i nie podejmujmy samodzielnych prób jego ratowania - apeluje podkarpacka policja.

Zobacz też: Psy słuchają bajki o Kubusiu Puchatku, żeby przyzwyczaiły się do głosu ludzi

Zepchnął starszą kobietę ze schodów
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE