Barbara z Leżajska walczy o życie. Dlaczego mąż rzucił się na nią z nożem?! [ZDJĘCIA]

i

Autor: BO/SUPER EXPRESS Barbara z Leżajska walczy o życie. Dlaczego mąż rzucił się na nią z nożem?! [ZDJĘCIA]

Barbara walczy o życie. Dlaczego mąż rzucił się na nią z nożem?! „Ta Basia to taka sympatyczna” [WIDEO, GALERIA]

2021-02-19 13:34

Sąsiedzi małżeństwa Cz. z Leżajska są w szoku! Nikt nie przyjmuje, że mąż Barbary mógł zadać jej kilkanaście ciosów nożem, a następnie uciec. Jednak według prokuratury tak miało być. Oprawca został zatrzymany w Opolu, kiedy chciał udać się na zachód Europy. Barbara Cz. (41l) walczy o życie w szpitalu. Jej stan jest bardzo ciężki. Co było powodem tej potwornej zbrodni i agresji męża wobec żony?

Dramat w Leżajsku. Atak nożem kuchennym

Cały dramat rozegrał się 10 lutego w jednym z bloków w Leżajsku. W mieszkaniu zajmowanym przez państwa Cz. doszło do awantury między małżonkami. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie, mężczyzna zadał kobiecie kilkanaście uderzeń nożem kuchennym w okolice serca, klatki piersiowej i brzucha. Kobieta trafiła do szpitala, jej stan jest niestety bardzo ciężki. Sąsiadka zdradza, że słyszała jakieś krzyki, a potem już tylko pogotowie i policję. Służby miały bardzo długo pracować w mieszkaniu, który zajmowała rodzina Cz.

Czytaj też: Zaatakował ŻONĘ nożem. Kobieta trafiła do szpitala, a on UCIEKŁ. HORROR w Leżajsku

Mąż rzucił sie z nożem na żonę

- Nie wiem, jak tam między nimi było, ale wprowadzili się tutaj może ze 3 lata temu. Pamiętam jak na jakieś wesele razem szli byli tacy wystrojeni, uśmiechnięci. Ta Basia to taka sympatyczna. Zawsze porozmawiała, uśmiechnęła się. Jej mąż to taki zbudowany, jakby coś ćwiczył, taki duży. On ani dzień dobry nie powiedział, ani nic. On to nie był przyjemny. Jego nie lubiłam. Wcześniej zawsze ich widywałam, jak do pracy wychodzili, potem ona już tu chyba nie mieszkała tylko przychodziła raz na jakiś czas na chwilę- relacjonowała sąsiadka.

Leżajsk. Zbigniew Cz. zadał kilkanaście ciosów nożem swojej żonie

Według ustaleń Prokuratury 41-letnia kobieta została zaatakowana przez męża, 44-letniego Zbigniewa. Mężczyzna zadał swojej żonie kilkanaście uderzeń nożem kuchennym w okolice serca, klatki piersiowej i brzucha. 41-latka w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Z kolei Zbigniew Cz. chciał najprawdopodobniej po wszystkim uciec za granicę. Zatrzymano go w Opolu jeszcze tego samego dnia.

Zobacz również: Zbigniew Cz. zadał żonie KILKANAŚCIE ciosów NOŻEM. Stan 41-latki jest ciężki. HORROR w Leżajsku

- Kobieta doznała rozległych obrażeń ciała skutkujących ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu stanowiącym inne ciężkie kalectwo. 41 – letnia kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie obecnie przebywa z uwagi na bardzo ciężki stan zdrowia. - informuje Paweł Król z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Kobieta przeszła operację, ale jej stan jest bardzo ciężki. Śledczy próbują odpowiedzieć na pytanie co pchnęło mężczyznę do takiego kroku. Dlaczego chciał zabić swoją żonę zadając jej kilkanaście ciosów nożem?

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego Zbigniew Cz. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. W stosunku co do w/w został również skierowany do Sądu Rejonowego w Leżajsku wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawcy za popełnienie zarzucanego czynu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. - informuje Paweł Król.

Mieszkanie zostało zaplombowane policyjnymi taśmami. Zbigniew Cz. trafił do aresztu, a Barbara Cz. walczy o życie w szpitalu. Sąsiedzi zastanawiają się, jak tę tragedię zniesie syn małżeństwa, oraz do czego tak naprawdę doszło za zamkniętymi drzwiami. Wszyscy w bloku są wstrząśnięci tą tragedią

- Żeby ta Basia z tego wyszła. Nie zasłużyła sobie na takie coś. Będę się za nią modlić, za całą tę rodzinę, bo coś się tam musiało strasznego stać, że do tego doszło- podsumowała najbliższa sąsiadka.