Zbigniew Cz. zadał żonie KILKANAŚCIE ciosów NOŻEM. Stan 41-latki jest ciężki. HORROR w Leżajsku

i

Autor: Engin_Akyurt/ Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Zbigniew Cz. zadał żonie KILKANAŚCIE ciosów NOŻEM. Stan 41-latki jest ciężki. HORROR w Leżajsku

2021-02-17 12:15

Do dramatu doszło w jednym z mieszkań w Leżajsku w województwie podkarpackim. 41-letnia kobieta została zaatakowana przez męża, 44-letniego Zbigniewa. Mężczyzna zadał swojej żonie kilkanaście uderzeń nożem kuchennym w okolice serca, klatki piersiowej i brzucha. 41-latka w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Z kolei Zbigniew Cz. chciał najprawdopodobniej po wszystkim uciec za granicę. Zatrzymano go w Opolu jeszcze tego samego dnia. Sprawdź szczegóły.

Leżajsk. Ranił żonę nożem

Do zdarzenia doszło w środę 10 lutego w jednym z mieszkań w Leżajsku. W mieszkaniu państwa Cz. doszło do awantury między małżonkami. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie, mężczyzna zadał kobiecie kilkanaście uderzeń nożem kuchennym w okolice serca, klatki piersiowej i brzucha. Kobieta trafiła do szpitala, jej stan jest niestety bardzo ciężki.

Czytaj też: Zaatakował ŻONĘ nożem. Kobieta trafiła do szpitala, a on UCIEKŁ. HORROR w Leżajsku

- Kobieta doznała rozległych obrażeń ciała skutkujących ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu stanowiącym inne ciężkie kalectwo. 41 – letnia kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie obecnie przebywa z uwagi na bardzo ciężki stan zdrowia. - informuje Paweł Król z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Zadał ciosy nożem żonie i uciekł z Leżajska

Mężczyzna z kolei uciekł z Leżajska i prawdopodobnie chciał opuścić kraj. Policjanci złapali go w Opolu. 44-latek przyznał się do winy. Grozi mu nawet dożywocie. Prokuratura zarzuca mu m.in. usiłowanie zabójstwa.

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego Zbigniew Cz. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. W stosunku co do w/w został również skierowany do Sądu Rejonowego w Leżajsku wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawcy za popełnienie zarzucanego czynu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. - informuje Paweł Król.

90-letni krawiec pogonił zbója z nożem