Lot z Włoch, kwarantanna w Solinie: ludzie PRZERAŻENI. Mamy komentarz służb wojewody

2020-04-06 14:50 AP
bieszczady, solina,
Autor: dondelord/Pixabay.com

Dziś rano informowaliśmy o specjalnym locie z Mediolanu przez Rzym do Rzeszowa. Po przylocie pasażerowie mają odbyć 14-dniową kwarantannę w Ośrodku „Rewita Solina” . Ta informacja wywołała przerażenie u mieszkańców Podkarpacia. Mamy komentarz służb wojewody.

Lot zaplanowano na 7 kwietnia: Odlot z Mediolanu (lotnisko Malpensa, Terminal 2) o godz. 10.45, odlot z Rzymu (lotnisko Fiumicino) o godz. 12.25. Osoby które przylecą na lotnisko w Jasionce k. Rzeszowa zostaną skierowane na 14-dniową kwarantannę w Ośrodku „Rewita Solina” w Bieszczadach. Informowaliśmy o tym tutaj: Specjalny lot z Mediolanu przez Rzym do Rzeszowa. Odbędą kwarantannę w Bieszczadach

Informacja o kwarantannie w Solinie wzbudziła ogromne emocje u mieszkańców Podkarpacia. Również pod naszym tekstem rozgorzała na ten temat dyskusja. "Będzie wirus prosto z Włoch. Sami sobie strzelamy w kolano. W sumie, czemu u nas ma być lepiej" - napisała jedna z internautek, "Najlepiej w Bieszczady bo przecież tu nie ma wirusa.. co za kraj chory" , czy " Tylko że jak nasi wracają do rodzin to dla nich nie ma zakwaterowania i całe rodziny skazane na przymusowe kwarantanny" - to tylko nieliczne komentarze internautów.

Zobacz też: Koronawirus Podkarpacie. Skąd pochodzą zakażeni? Podział na powiaty

Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Służby wojewody uspokajają.

-Informujemy, że grupa Polaków z Woch przyleci do Rzeszowa, a następnie przewieziona zostanie do Ośrodka „Rewita Solina, gdzie wszyscy zostaną poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.  To spełnienie wymogu związanego z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie kraju. W żaden sposób nie zostanie naruszone bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Podkarpacia. To wyraz solidarności z naszymi rodakami i ich bliskimi. Wszystkimi odbywającymi kwarantannę w tzw. izolatorium służącym rekonwalescencji opiekować się będzie niezależny zespół medyczny wyposażony w specjalistyczny sprzęt. - informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

Kwarantanna ma odbyć się w Ośrodku Wypoczynkowym Rewita w Solinie - Jawor przeznaczony do kwarantanny budynek pod nazwą „MODRZEW”. Na trzech piętrach znajdują się 62 pokoje 3-osobowe, każde z łazienką i balkonem oraz 6 pokoi 2-osobowych, każdy z łazienką i balkonem. Służby medyczne zakwaterowane będą w oddzielnym budynku „JAWORNIK”.

Super Raport 6 IV (Haidar, Czarnecki)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.