WIEWIORKI

i

Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych To pies z Tarnobrzega znalazł malukie wiewiórki, kóre zostały same na świecie

Pies bohater uratował malutkie wiewiórki! Niesamowita historia z Tarnobrzega [WIDEO, GALERIA]

2022-06-29 11:51

Biedne rude maleństwa zostały na świecie same. Ich mama zginęła pod kołami samochodu, a one nie są w stanie jeszcze o siebie zadbać. Aby przeżyły, potrzebują pomocy człowieka, jednak pierwszy łapę z pomocą do wiewiórek sierotek wyciągnął pies!

Historia wiewiórek sierotek zaczyna się w Tarnobrzegu. Tegoroczne maluszki mieszkały w dziupli na drzewie z mamą. Ta, jak zwykle zostawiła dzieciaczki same i wyszła poszukać dla nich obiadu. Niestety, już nie wróciła, bo zginęła na drodze pod kołami samochodu. Malutkie wiewiórki nie są w stanie jeszcze same o siebie zadbać. Czekała je tylko śmierć głodowa, albo rozszarpanie przez inne większe zwierzęta. Na szczęście. na wiewiórki trafił pies, kory nie chciał ich zjeść. Przyniósł jednego maluszka do swoich właścicieli. Ci odnieśli go do dziupli i obserwowali z nadzieją, że ich mama wróci. Niestety, musieli pogodzić się z faktem, że mamą rudzielców jest wiewiórka, która zginęła nieopodal na drodze.

Zobacz też: Polecimy z Jasionki do Hurghady. Egipski kurort znów dostępny z podrzeszowskiego lotniska w sezonie zimowym

Malutkie wiewiórki uratowane przez psa

Właściciele czworonoga przywieźli malutkie wiewiórki do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Tam weterynarze od razu zajęli się maluchami. Nakarmili głodne sierotki, które prawdopodobnie nie jadły od trzech dni  oraz dokładnie przebadali maleństwa. Te zostaną w Lecznicy do momentu, aż będą samodzielne. Potem wrócą na wolność, gdzie jest ich miejsce.

Sonda
Czy pomagasz dzikim zwierzętom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE