Maszyna TBM już na placu budowy! Przejazd kreta w Rzeszowie oglądały setki osób

i

Autor: GDDKiA/screen z filmu Maszyna TBM już na placu budowy! Przejazd "kreta" w Rzeszowie oglądały setki osób

"Wielki kret" już na placu budowy

Maszyna TBM już na placu budowy! Przejazd "kreta" w Rzeszowie oglądały setki osób

2022-11-29 9:20

Wielki "kret", który wydrąży tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica jest już na miejscu! W nocy (28/29 listopada 2022) odbył się jego transport na miejsce docelowe. Maszyna wzbudziła ogromne zainteresowanie rzeszowian. Setki osób przybyły, by oglądać maszynę TBM.

Transport maszyny TBM wyruszył o godzinie 22:00. Kolumna z "kretem" przemieszczała się ul. 9 Dywizji Piechoty i ul. Podkarpacką w Rzeszowie, drogą krajową nr 19 w kierunku miejsca docelowego, czyli placu budowy w Babicy. Tłumy zgromadziły się głównie przy ul. 9. Dywizji Piechoty i Podkarpackiej w Rzeszowie, by na własne oczy zobaczyć tę ogromną maszynę.

- Kolumna przejechała ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie i powoli wjeżdża na ul. Podkarpacką. Mimo późnej pory i niskiej temperatury transport maszyny TBM wzbudza ogromne zainteresowanie mieszkańców - informowało GDDKiA w mediach społecznościowych.

Aby maszyna mogła przejechać pod wiaduktem kolejowym na ul. 9. Dywizji Piechoty trzeba było obniżyć nawierzchnię o ok. 36 cm! Wielki "kret" przyjechał na plac budowy pokonując województwa opolskie, śląskie, łódzkie, mazowieckie, lubelskie - skąd kolumna udała się na Podkarpacie. Elementy maszyny TBM zostały sprowadzone do Polski z Hiszpanii. Największe z nich przybyły drogą morską. Nad logistyką tego przedsięwzięcia pracował cały sztab ludzi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE