Maszyna TBM w Rzeszowie. W nocy ostatni przejazd wielkiego kreta [28/29.11.2022]

i

Autor: GDDKiA/Twitter Maszyna TBM w Rzeszowie. W nocy ostatni przejazd "wielkiego kreta" [28/29.11.2022]

Będą utrudnienia

Maszyna TBM w Rzeszowie. W nocy ostatni przejazd "wielkiego kreta" [28/29.11.2022]

2022-11-28 9:35

Przed nami ostatni etap transportu maszyny TBM na plac budowy w Babicy. W nocy z poniedziałku na wtorek 28/29 listopada 2022 "wielki kret" wyruszy z węzła Rzeszów Południe na S19. Na miejsce dotrze około godz. 2:00. Będą utrudnienia w ruchu. GDDKiA wystosowało specjalny apel do kierowców. Poniżej szczegóły.

Generalna Dyrekcja dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie (GDDKiA) zamieściła relację z transportu maszyny TBM w mediach społecznościowych. Kolumna z transportem  budzi na trasie ogromne zainteresowanie, dlatego wystosowano apel do kierowców:

- Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz wprowadzanej na czas przejazdu zmienionej organizacji ruchu. Zwracamy się do osób, które będą obserwować przejazd kolumny o odpowiedzialne zachowanie. Prosimy, aby nie podchodzić na bliską odległość do pojazdów biorących udział w konwoju. Zabronione jest także zatrzymywanie się na drodze lub zwalnianie na jezdniach obok w celu wykonania zdjęć lub nagrania filmów - apeluje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Rzeszów. Transport maszyny TBM na plac budowy w Babicy. Utrudnienia 28/29 listopada 2022

Transport maszyny TBM wyruszy z węzła Rzeszów Południe na S19 w poniedziałek (28 listopada) o godzinie 22:00. Następnie kolumna z "wielkim kretem" będzie się poruszać ul. 9 Dywizji Piechoty i ul. Podkarpacką w Rzeszowie, i dalej drogą krajową nr 19 w kierunku miejsca docelowego, czyli placu budowy w Babicy.

Jak przekazuje GDDKiA, transport, po zjeździe z węzła Rzeszów Południe, będzie poruszał się ul. 9. Dywizji Piechoty a następnie ul. Podkarpacką. Po dojeździe konwoju do granicy m. Rzeszów, co nastąpi ok. 23.30, do czasu przejazdu kolumny ruch pojazdów na DK19 na kierunku Babica-Rzeszów zostanie wstrzymany, dla kierunku Rzeszów - Babica nie będzie możliwości wyprzedzenia kolumny. Po przejeździe kolumny, ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany. W miarę możliwości kierowcy są proszeni o korzystanie z tras alternatywnych.

Po przejeździe kolumny konwoju ruch będzie sukcesywnie przywracany na całej trasie, jednak do czasu, kiedy konwój nie minie skrzyżowania w Babicy, zatrzymane pojazdy będą musiały oczekiwać na możliwość przejazdu w kierunku Rzeszowa. Przyjazd do Babicy planowany jest we wtorek (29 listopada) około godz. 2:00.

Kolejny fragment wschodniej obwodnicy Wrocławia gotowy. Otwarcie na początku grudnia.
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE