MPK Rzeszów. Jakie wprowadzono zmiany w autobusach w zw. z koronawirusem?

2020-03-26 8:55 AP/ZTM
MPK Rzeszów dezynfekuje autobusy w związku z koronawirusem. To działanie prewencyjne
Autor: Poprostu Przemek/Wikipedia zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus Rzeszów. W związku z dodatkowymi ograniczeniami, jakie rząd wprowadził od 25 marca, MPK Rzeszów wprowadziło zmiany w autobusach. Zmiany mają sprawić, że ryzyko zarażenia się koronawirusem w autobusie będzie mniejsze, niż do tej pory.

ZTM informuje, że na wybranych kursach będą podstawiane autobusy przegubowe lub zostaną uruchomione dodatkowe kursy, by zabrać wszystkich pasażerów. To oznacza, że na najbardziej obleganych kursach mogą pojawić się dwa autobusy w tym samym czasie. Będzie około 40 takich przypadków.

Na drzwiach autobusów pojawią się informacje dot. maksymalnej ilości osób, które mogą jednorazowo podróżować poszczególnymi autobusami. Siedzenia wyłączone z użytkowania zostaną wydzielone specjalną taśmą. W przypadku, kiedy kierowca autobusu zobaczy, ze w autobusie jest zbyt dużo osób, może zamknąć drzwi i nie wpuścić więcej pasażerów do środka.

W autobusach pojawią się też komunikaty głosowe przypominające o konieczności przestrzegania nakazu wynikającego z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. 

Co trzeba teraz dezynfekować?

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.