Koronawirus Podkarpacie. Codziennie ktoś ucieka z kwarantanny!

2020-03-25 14:17 BO
KWARANTANNA
Autor: Materiały policyjne

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazała się spora liczba osób przebywających na kwarantannie domowej. Policjanci na Podkarpaciu tylko we wtorek skontrolowali ponad osiem tysięcy osób , które powinny być w domu, jednak sporo uciekło i policjanci ich nie zastali!

Jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu w związku z koronawirusem? Na terenie naszego województwa pod nadzorem pozostaje 7344 osób, a 8089 poddane jest kwarantannie. W szpitalach są 63 osoby. W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano w sumie 1339 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 43 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. jedna osoba zmarła.

 

 

-Tylko we wtorek na ponad osiem tysięcy skontrolowanych przez policję osób w kawarantannie ponad 20 nie było w domu. - poinformowała Marta Tabasz Rygiel, rzecznik Prasowy KWP w Rzeszowie.

Od początku prowadzenia kontroli na Podkarpaciu wyszło na jaw 200 przypadków kiedy osoba, która powinna być w domu nie przebywała w podanym miejscu. Za takie absurdalne narażanie innych na zachorowanie grozi kara grzywny do 30 tys. zł! Kompletny brak odpowiedzialności! Zostańcie w domu.

Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl

Co z galą FAME MMA? Marcin Najman zabrał głos. [SUPER RAPORT]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.