Od 1 kwietnia autobusy MPK będą jeździć wgłąb Zalesia [AUDIO]

2019-03-19 13:18

To nie żart primaaprilisowy, a fakt, bo magistrat przymierza się do wpuszczenia na uliczki osiedla mniejszych, 10-metrowych autobusów, które mają być odpowiedzią na prośby mieszkańców.

MPKi pojadą w głąb Zalesia od 1 kwietnia

i

Autor: Archiwum serwisu MPKi pojadą w głąb Zalesia od 1 kwietnia

Mieszkańcy zgłaszali do magistratu swoje prośby, aby na mniejsze uliczki osiedla Zalesie wpuścić autobusy. Autobusy miałyby kursować inaczej niż na przykład 19-stka, która jedzie głównie przez ulicę Łukasiewicza. Nie jest to duże osiedle pod względem liczby mieszkańców, ale pod względem powierzchni już tak. O decyzjach ratusza w tej sprawie, mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa:

Autobusy będą zaczynały i kończyły swój bieg na pętli na Łukasiewicza. Ratusz przez około miesiąc będzie obserwował zainteresowanie nowymi połączeniami. W planach jest także wprowadzenie podobnych kursów na osiedlu Przybyszówka. To osiedle rozwija się bardzo prężnie, dlatego też być może już od 1 maja i tam miasto zdecyduje się na podobne rozwiązanie komunikacyjne.

Czytaj także: Osiem haubic KRAB wyjechało ze Stalowej Woli. Trafią na wyposażenie Wojska Polskiego [ZDJĘCIA]

Zobacz WIDEO:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki