Mural z Nalepą w Rzeszowie. W tym bloku mieszkał ojciec polskiego bluesa

2023-09-19 8:40

W Rzeszowie pojawił się mural, przedstawiający ojca polskiego bluesa - Tadeusza Nalepę. Mural został odsłonięty w ramach festiwalu Breakout Days. Można go podziwiać na ścianie bloku pod adresem ul. Hetmańska 43, gdzie mieszkał Nalepa.

Mural z Nalepą w Rzeszowie. W tym bloku mieszkał ojciec polskiego bluesa

i

Autor: AP/ Super Express/ Creative Commons Mural z Nalepą w Rzeszowie. W tym bloku mieszkał ojciec polskiego bluesa

Mural przedstawiający Tadeusza Nalepę pojawił się na ścianie  bloku przy ul. Hetmańskiej 43 w Rzeszowie. Wybór miejsca jest nieprzypadkowy. Tutaj ojciec polskiego bluesa mieszkał w latach 1945-1956. Nalepa urodził się w 1943 roku, pochodził z rodziny muzykalnej. W 1965 roku założył grupę Blackout, a w 1968 grupę Breakout. 

W Rzeszowie co roku oddają hołd Nalepie

W tym roku przypadają 80. urodziny Nalepy, stąd szczególna okazja na uhonorowanie artysty. Autorem muralu na bloku przy Hetmańskiej jest Michał Czerko. Mural został odsłonięty podczas trwania Breakout Days - festiwalu, który odbywa się w Rzeszowie co roku, a pod pomnikiem Nalepy zbiera się tłum gitarzystów, by razem zagrać i zaśpiewać. W taki sposób oddają hołd ojcu polskiego bluesa. 

Nalepa, który zmarł w 2007 roku spoczywa na Powązkach. 

Ojciec polskiego bluesa na muralu. Uhonorowali Tadeusza Nalepę
Quiz. Polski rock zaczął się w PRL-u. Jak dobrze pamiętasz kapele z tamtych czasów?
Pytanie 1 z 10
Kto był wokalistą zimnofalowego zespołu Aya RL założonego w 1983 roku?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki