Na rowerze przez granicę. Amerykanin chciał dotrzeć do Tajlandii!

2019-11-07 17:55 MK
Straż Graniczna
Autor: materiały prasowe Straż Graniczna

Patrol Straży Granicznej z Medyki w środę przy zielonej granicy z Ukrainą zatrzymał obywatela USA. Obcokrajowiec rowerem chciał dotrzeć do Tajlandii. Jednak patrol zauważył osobę, która jadąc polnymi drogami na rowerze kierowała się do granicy państwowej. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli pościg i kilkanaście metrów od linii granicy ujęli mężczyznę

31- letni obcokrajowiec miał przy sobie dowód osobisty wydany przez władze Stanów Zjednoczonych. Na jego podstawie mundurowi ustalili tożsamość cudzoziemca.

Jak informuje Straż Graniczna w trakcie rozmowy mężczyzna tłumaczył, że zamierzał przekroczyć zieloną granicę i dotrzeć do Lwowa. Nie miał świadomości, że jest na zewnętrznej granicy UE. Ponadto kontynuując wyprawę jednośladem zamierzał dotrzeć do Tajlandii, podając ten kraj jako miejsce stałego zamieszkania. Miał przy sobie niewiele bagaży oraz karimatę. Wszelkie okoliczności wskazywały, że obcokrajowiec chciał nielegalnie przekroczyć granicę z Polski na Ukrainę.

Za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy Amerykanin został ukarany mandatem karnym oraz otrzymał zobowiązanie do powrotu.