Na szyi miał kolczatkę oraz łańcuch, był sam. Policja szuka właściciela psa

i

Autor: KPP Brzozów Na szyi miał kolczatkę oraz łańcuch, był sam. Policja szuka właściciela psa

Co za bezduszność!

Na szyi miał kolczatkę oraz łańcuch, był sam. Policja szuka właściciela psa

2023-07-15 10:47

Mieszkanka Starej Wsi (pow. brzozowski) zauważyła psa, który prawdopodobnie został porzucony, i natychmiast zaalarmowała policjantów. Młody kundelek na szyi miał założoną kolczatkę oraz łańcuch, a do niego dopiętą fioletową linkę. Funkcjonariusze nakarmili i napoili psiaka. Czworonogiem zajęło się schronisko z Leska. Policja szuka właściciela psa.

Na szyi miał kolczatkę oraz łańcuch

Było około godz. 16 w środę, 12 lipca, gdy policjanci z Brzozowa dostali informację o psie, który prawdopodobnie został porzucony przez swojego właściciela w rejonie drogi relacji Stara Wieś - Orzechówka.

Na miejscu czekała na nich kobieta, która zauważyła bezpańskiego czworonoga i poprosiła o pomoc. Był to młody pies rasy mieszanej. Wyglądem przypominał owczarka niemieckiego. Na szyi czworonóg miał założoną kolczatkę oraz łańcuch, do którego dopięta była fioletowa linka.

- Dyżurny brzozowskiej komendy powiadomił o tym fakcie schronisko dla bezdomnych psów „Wesoły Kundelek” z Leska, które w takich sytuacjach interweniuje i zabezpiecza porzucone zwierzęta - przekazała podkarpacka policja.

Do czasu przyjazdu opiekuna ze schroniska, interweniujący funkcjonariusze zaopiekowali się psem, nakarmili go i napoili. Zwierzę to było spokojne, wesołe i miało łagodne usposobienie.

Policja szuka właściciela psa

Porzucony psiak jest bezpieczny. Trafił do schroniska, w którym ma fachową opiekę. Policjanci szukają właściciela czworonoga, który mógł porzucić zwierzę.

- Prosimy o kontakt osoby, które wiedzą, kto jest właścicielem czworonoga. Wszelkie informacje mogące pomóc w jego ustaleniu, prosimy kierować bezpośrednio do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, wybierając numer tel. - 47 8291 310 - apelują policjanci.

Na szyi miał kolczatkę oraz łańcuch, był sam. Policja szuka właściciela psa

i

Autor: KPP Brzozów/Schronisko Wesoły Kundelek Na szyi miał kolczatkę oraz łańcuch, był sam. Policja szuka właściciela psa
Sonda
Czy w Polsce kary za porzucenie psów są odpowiednie?