Nie będzie KOLĘDY! Wszystko przez pandemię - to decyzja archidiecezji przemyskiej

i

Autor: debowscyfoto / emersonmello / Pixabay.com Nie będzie KOLĘDY! Wszystko przez pandemię - to decyzja archidiecezji przemyskiej

Nie będzie KOLĘDY! Wszystko przez pandemię - to decyzja archidiecezji przemyskiej

2020-12-02 14:18

W archidiecezji przemyskiej w tym roku nie będzie kolędy po Świętach Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą koronawirusa - abp Adam Szal ogłosił decyzję w liście pasterskim, że w związku z pandemią tradycyjnej kolędy nie będzie.

Jest już decyzja. Tradycyjnej kolędy w tym roku w archidiecezji przemyskiej nie będzie. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa abp. Adam Szal zachęca, by zamiast wizyty księdza u parafian organizować wspólne modlitwy w kościołach. O swojej decyzji abp. Adam Szal poinformował w liście  pasterskim na Adwent 2020.

Dalsza część artykułu poniżej wideo:

Poczuj magię nadchodzących świąt! Rzeszów już w świątecznej oprawie!

-W obecnej sytuacji, nie będziemy mogli przeżywać tradycyjnej formy wizyty kolędowej, która dawała sposobność do indywidualnych rozmów oraz wspólnej modlitwy rodzinnej z obecnością duszpasterza. Zachęcam zatem wiernych i duszpasterzy, aby w ramach wizyty duszpasterskiej, organizowali spotkania w świątyni. Wierni z konkretnych ulic, rejonów lub numerów domów będą zapraszani przez duszpasterzy do kościoła, aby uczestniczyć w modlitwie w ich intencji i wziąć udział w obrzędzie błogosławieństwa rodzin. - czytamy.

Co z "kolędą" w diecezji rzeszowskiej? Czy również zostanie odwołana? Decyzja w tej sprawie powinna pojawić się jeszcze w tym tygodniu.