Nie żyje mężczyzna. Wypadł z łódki na Wisłoku w Rzeszowie

2021-07-28 12:10

Do dramatu doszło we wtorek, 27.07 wieczorem w Rzeszowie. Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, na zbiorniku wodnym przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie, wywróciła się łódka. Do wody wpadło dwóch mężczyzn. Jeden z nich sam wydostał się na brzeg, drugiego wyciągnęły osoby znajdujące się w rejonie zalewu. Niestety, mężczyzna zmarł.

Wczoraj, tj. we wtorek, 27.07 wieczorem doszło do tragedii - nad zalewem przy ul. Kwiatkowskiego wywróciła się łódka. Policjanci zaznaczają, że informację o zdarzeniu otrzymali około godz. 20.00. - Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, ustalili, że łodzią pływało dwóch mężczyzn, w wieku 33 i 42 lat. W pewnym momencie łódka wywróciła się i mężczyźni wpadli do wody. Młodszemu z nich udało się wydostać na brzeg o własnych siłach, natomiast 42- latek zniknął pod wodą. Osoby, które znajdowały się w pobliżu rozlewiska ruszyły na ratunek, wyciągnęły mężczyznę i zaczęły udzielać mu pomocy. - informuje KMP Rzeszów. Gdy na miejsce dotarła karetka, ratownicy kontynuowali reanimację mężczyzny. 42-latek został przewieziony do szpitala. Niestety, dziś (środa, 28.07) policjanci poinformowali w oficjalnym komunikacie o śmierci mężczyzny.

Czytaj też: Pożar pensjonatu w Bieszczadach. Ponad 50 strażaków walczy z ogniem

- Policjanci ustalili, że mężczyźni, którzy pływali łódką pochodzą z województwa lubelskiego. Wynajęli oni domek letniskowy i wypoczywali wraz ze znajomymi w rejonie Wisłoka. - informuje KWP Rzeszów.

Na miejscu pracowali policyjni technicy kryminalistyki pod nadzorem prokuratora. Ciało mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych.

- Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pozwoli nam w pełni cieszyć się letnim wypoczynkiem. - apeluje policja.

Zginął podczas zabawy bronią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE