Nie żyje strażak, który służył w PSP Lubaczów i OSP Oleszyce: Cześć  Jego Pamięci! Miał 55 lat

i

Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie Nie żyje strażak, który służył w PSP Lubaczów i OSP Oleszyce. "Cześć Jego Pamięci!" Miał 55 lat

Odszedł na wieczną służbę

Nie żyje strażak, który służył w PSP Lubaczów i OSP Oleszyce. Miał 55 lat: "Cześć Jego Pamięci!"

2022-10-06 7:56

Smutną informację przekazała Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie - Z głębokim żalem informujemy, że 4 października 2022 r zmarł mł. bryg. w st. spocz. Tadeusz Kurak, były Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaczowie - czytamy w oficjalnym komunikacie. Był też wieloletnim druhem OSP w Oleszycach.

Informację o śmierci strażaka przekazała Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Lubaczowie.

- Z głębokim żalem informujemy, że 4 października 2022 r zmarł mł. bryg. w st. spocz. Tadeusz Kurak były Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaczowie - czytamy.

Działał też w OSP Oleszyce, a jego dokonania robią wrażenie. W 1989 r. objął stanowisko instruktora w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Lubaczowie, a w 1992 r. został mianowany na stanowisko zastępca dowódcy JRG. W 2013 r. objął stanowisko dowódcy. W latach 1994-1995 brał czynny udział w pracach związanych z adaptacją budynków i pomieszczeń po byłym zakładzie krawieckim na obiekty przeznaczone dla Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie, za co został wyróżniony nagrodą.

- W lipcu 1997 r. brał udział w likwidacji skutków powodzi 100-lecia, która nawiedziła nasz kraj. Dowodził pododdziałami byłego woj. przemyskiego w ramach garnizonu rzeszowskiego na terenie woj. katowickiego w gminie Bojszowy koło Tych - przekazuje mł. kpt. Damian Stachów.

Pełnił też nieetatową funkcję zastępcy dowódcy kompanii i brał udział w działalności ratowniczej oraz ćwiczeniach Podkarpackiej Brygady Odwodowej Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego kompanii "ZAMEK".

W trakcie służby był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany.

Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w dniu 6 października 2022 r. o godz. 13.00 w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach.

- Kierownictwo Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie, współpracownicy, koledzy i koleżanki funkcjonariusza łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną - czytamy.

Wywiad z byłym trenerem Igi Świątek
Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?