Dramat

Osa zabiła druha Marcina. Osierocił dwójkę dzieci

2023-07-30 4:25

Ta tragedia łamie serce. Młody mężczyzna, mąż, ojciec, strażak zginął w tragicznych okolicznościach. Miał zaledwie 32 lata. Rok przed śmiercią ochrzcił swojego synka, kilka dni przed tragedią obchodził urodziny. Marcin z Gogołowa zmarł po ugryzieniu przez osę. Po śmierci młodego druha wstrząśnięta była cała wieś. Mężczyzna osierocił dwoje dzieci i zostawił nieutuloną w żalu żonę.

Do tych tragicznych zdarzeń doszło 27 lipca 2022 roku. W zagajniku leśnym w miejscowości Glinik Górny (powiat strzyżowski).  32-letniego Marcina  M. ugryzła osa. Mężczyzna  już po paru chwilach od użądlenia dostał wstrząsu anafilaktycznego, jest  to reakcja alergiczna, która pojawia się bardzo szybko wskutek kontaktu organizmu z alergenem. Mężczyzna, który był z Marcinem próbował wezwać pomoc. Jednak na ratunek było za późno. 32-latek upadł na ziemię, z której już nie wstał, a lekarz stwierdził zgon.

Sprawę zgonu młodego druha OSP badała policja pod nadzorem prokuratury.  

- Potwierdzam, że 27 lipca po godzenie 16.00 zostaliśmy wezwani do lasu w  miejscowości Glinik Górny przez starszego mężczyznę, który przebywał wraz z 32-latkiem. Jak wynikało z zawiadomienia, młodszy mężczyzna, mieszkaniec powiatu strzyżowskiego został ugryziony przez owada i dostał wstrząsu anafilaktycznego, w wyniku którego zmarł. Na miejscu były prowadzone czynności wyjaśniające pod nadzorem prokuratora. Po oględzinach przez biegłego lekarza sądowego ciało przekazano rodzinie - informowała po zdarzeniu  Katarzyna Kosturek ze strzyżowskiej policji.

Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie zakończyła śledztwo ws. śmierci Marcina M.

Mężczyzna osierocił dwójkę dzieci. Córeczka i synek zostali bez ukochanego taty. Mężczyzna został pochowany na cmentarzu w Gogołowie. Na jego mogile do łez porusza serce z czerwonych róż. Druh Marcin  został również  w pamięci strażaków, którzy  w swoich zastępach stracili dobrego i oddanego sprawie strażaka.

„Spellbraker” - Charlie N. Holmberg powraca z nową serią fantasy
Sonda
Boisz się śmierci?