Kolejki po paliwo na Podkarpaciu [GALERIA]

i

Autor: Beata Olejarka/SUPER EXPRESS

Niebotyczne kolejki po paliwo na Podkarpaciu. Ludzie w panice rzucili się na stacje benzynowe [ZDJĘCIA]

2022-02-24 19:18

Ogromne kolejki na stacjach benzynowych na Podkarpaciu! Internauci podesłali nam nagrania z Rzeszowa, gdzie ludzie stoją w niebotycznych kolejkach, by zatankować samochody. Podobnie jest w Przeworsku. Jak donoszą czytelnicy - w niektórych stacjach już zabrakło paliwa. Szczegóły poniżej.

Panika w Rzeszowie. Ogromne kolejki po paliwo

Z przerażeniem obserwujemy, co dzieje się na Ukrainie. Wojna sprawiła, że informacje, które do nas docierają budzą ogromny niepokój. Nic, dziwnego, skoro tuż za naszą granicą toczy się walka. Dziś informowaliśmy o uchodźcach z Kijowa, którzy przyjechali pociągiem do Przemyśla, a także tłumach Ukraińców, którzy chcą przekroczyć granicę i wrócić na Ukrainę do swoich rodzin lub po to, by walczyć za kraj.

Zobacz też: Wojna na Ukrainie. Maria i Nadija uciekły, bo nad ich domem latały bombowce. To, co widziały, rozrywa serca

Kolejki po paliwo na Podkarpaciu

Na Podkarpaciu można było zaobserwować dziś (czwartek, 24.02.2022) jeszcze jedno - niebotyczne kolejki do stacji benzynowych! Od internautów otrzymaliśmy nagrania z Rzeszowa oraz Przeworska, ale z naszych informacji wynika, że to nie jedyne miejscowości, w których ludzie rzucili się do dystrybutorów.

W Rzeszowie paliwo jest już prawie po 6 zł. Kolejki na stacjach benzynowych są ogromne, a jak donosi jeden z czytelników, był świadkiem zamykania jednej ze stacji.

- Byłem świadkiem, jak około godz. 17.30  w Rzeszowie pracownicy jednej ze stacji zawracali klientów z długiej kolejki i zamykali stację.Najprawdopodobniej z braku paliwa - pisze do nas czytelnik.

Dalsza część artykułu poniżej galerii: Kolejki po paliwo na Podkarpaciu

Rzecznik MAP: Ceny są stabilne

W związku z informacjami o szybujących cenach paliwa, rzecznik MAP przestrzega przed dezinformacją.

- Uwaga na dezinformację na temat rzekomo szybujących cen i problemów z dostępnością paliw. Dostawy są w pełni zabezpieczone a ceny stabilne. Paliwa nie zabraknie! Fakenews-y i sianie paniki to element rosyjskiej wojny informacyjnej - napisał w czwartek na Twitterze rzecznik MAP.

Manys dodał we wpisie dwa zdjęcia. Na jednym z nich widać pylon Orlenu, na którym widnieją rzeczywiste ceny paliwa - dziewięćdziesiątka piątka kosztuje 5,60 za litr, a diesel - 5,67 zł. Z kolei na drugim zdjęciu - na pylonie niezidentyfikowanej stacji - cena benzyny bezołowiowej oraz ropy są bliskie 10 zł za litr.

Wcześniej prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapewnił, że paliwa w Polsce nie brakuje. Dostawy paliw na wszystkie stacje Orlen w całej Polsce są realizowane - informował. Podobne oświadczenie wystosował wcześniej PERN, który zarządza transportem rurociągowym i magazynowaniem ropy naftowej, a także składowaniem paliw.

- Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów. Działamy bez zmian. Nasze bazy na bieżąco obsługują kierowców – przyjmują i wydają paliwo - zakomunikował w czwartek po południu PERN we wpisie na Twitterze.

Wcześniej PERN podał, że transport rosyjskiej ropy naftowej dostarczanej do Polski rurociągiem "Przyjaźń", tranzytem przez Białoruś, odbywa się zgodnie z harmonogramem.

Sonda
Robisz zapas paliwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE