Nielegalna plantacja konopi indyjskich w Jaśle. 38-latek przyjechał ściąć krzewy i wtedy stało się to!

2021-10-15 12:01
Nielegalna plantacja konopi indyjskich w Jaśle. 38-latek przyjechał ściąć krzewy i wtedy stało się to!
Autor: KPP Jasło Nielegalna plantacja konopi indyjskich w Jaśle. 38-latek przyjechał ściąć krzewy i wtedy stało się to!

Nielegalna uprawa konopi indyjskich należała do 38-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Kiedy mężczyzna przyjechał na plantację, by ściąć krzewy... wpadł w ręce jasielskich policjantów.

Policjanci z Jasła zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Właściciel, który przyjechał ściąć krzewy, rosnące na jednym z jego pól uprawnych, mocno się zdziwił. Wpadł w ręce policji. Mężczyzna to mieszkaniec woj. małopolskiego, jednak czasowo zamieszkiwał w domu jednorodzinnym, znajdującym się na terenie gminy Jasło.

- Podczas przeszukania budynku oraz pomieszczeń gospodarczych, policjanci odkryli także linię do produkcji marihuany. Wewnątrz znajdowała się profesjonalna uprawa konopi indyjskich, a budynek był przystosowany do tego typu działalności. Ujawniono w nim kilkaset krzewów konopi indyjskich, gotowy susz marihuany oraz specjalistyczny sprzęt, który służył do prowadzenia nielegalnej uprawy - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik z KPP Jasło.

Zobacz też: Jasło. DK 28 zablokowana w miejscu, gdzie budynek grozi zawaleniem. Ewakuowano z niego ponad 40 osób

Mundurowi zabezpieczyli w sumie 719 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu, 1,6 kg marihuany, 9 szt. tabletek MDMA oraz 5 g amfetaminy. Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

- Odpowie za wytworzenie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz nielegalną uprawę konopi indyjskich, z której można było wytworzyć znaczną ilości środków odurzających. Decyzją prokuratury wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 10 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. - podaje podkomisarz Piotr Wojtunik.

Wałcz. Dwuletni chłopiec stał na parapecie na trzecim piętrze!
Sonda
Czy uprawialibyście konopie indyjskie, gdyby były legalne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE