Niezwykłe zjawisko nad Podkarpaciem. Bolid rozbłysł na niebie! Wszystko się nagrało [Wideo]

i

Autor: Pixabay.com Niezwykłe zjawisko nad Podkarpaciem. Bolid rozbłysł na niebie! Wszystko się nagrało [Wideo]

Niezwykłe zjawisko nad Podkarpaciem. Bolid rozbłysł na niebie! Wszystko się nagrało [Wideo]

2021-11-12 7:52

Jasny obiekt pojawił się nad Miejscem Piastowym na Podkarpaciu. Wszystko udało się nagrać! Jak się okazuje to bolid (duży, jasny meteor), który został zarejestrowany w środę, 10 listopada tuż po godz. 17.00. Nagranie robi wrażenie.

Meteor został zarejestrowany w środę o godz. 17:03 w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu. Wideo opublikował portal dobrapogoda24.pl.

- Meteor nie był duży i nie wiadomo, czy jakieś jego fragmenty dotarły do powierzchni ziemi, ale jego średnica była na tyle duża, aby powstał bolid, czyli meteor jaśniejszy od Wenus widocznej z Ziemi. Niektórym większym bolidom towarzyszy grom dźwiękowy - informuje portal.

Czym właściwie jest ten cały "bolid"? Jak tłumaczył Karol Wójcicki (twórca astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach) okazuje się, że to meteor którego jasność przekracza umowną granicę -4 mag. To oznacza, że jest bardzo jasny! Udało wam się zobaczyć spadający bolid? Jeśli nie, polecamy zobaczyć ten, który został uchwycony nad Miejscem Piastowym. Jak się okazuje takie zjawiska są dość rzadkie.

- Zjawiska te są stosunkowo rzadkie. Gdy taki obiekt wpada w ziemską atmosferę przy prędkości często przekraczającej kilka lub kilkadziesiąt km/s, jego powierzchnia nagrzewa się do temperatury kilku tysięcy stopni - wynika z informacji przekazanych przez Dobra Pogoda 24.

Zobacz też: Nowa Sarzyna. Przyznał, że zabił sąsiadkę. Rano odwiedziła cmentarz, wieczorem już nie żyła. Sąd przedłużył areszt

Sonda
Widziałeś kiedyś bolid na niebie?