Nowosiółki pod Leskiem. Makabryczna śmierć 53-latka. Dramatyczny apel RCB

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AndrzejRembowski Nowosiółki pod Leskiem. Makabryczna śmierć 53-latka. Dramatyczny apel RCB

Koszmar!

Nowosiółki pod Leskiem. Tragedia nad wodą! Makabryczna śmierć 53-latka. Dramatyczny apel RCB

2022-08-26 17:41

Makabryczne statystyki policji i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Przez kilka miesięcy w całym kraju utonęło 271 osób. Ostatnia z nich – w czwartek – pod Leskiem na Podkarpaciu. 53-letni mieszkaniec wsi Nowosiółki zginął pod wodą. Utonął w rzece, na brzegu znaleziono jego ubrania. Okoliczności tragedii badają teraz śledczy.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa błaga o ostrożność i rozwagę nad wodą. W czwartek (25.08) w całym kraju odnotowano jedno utonięcie – na Podkarpaciu, pod Leskiem. Od początku sezonu takich tragicznych zdarzeń było jednak znacznie więcej. Wielu z nich można było uniknąć. Teraz jednak jest już za późno… Służby ratunkowe apelują o więcej czujności i przestrzeganie przepisów!

Drut przebił serce 5-letniego Przemka spod Opoczna. „To cud, że żyje”

Nowosiółki pod Leskiem. 53-latek utonął w Hoczewce

W Nowosiółkach nad brzegiem Hoczewki pod Leskiem znaleziono ubrania 53-latka. Niedługo później strażacy wyłowili z rzeki ciało nieszczęśnika. To mieszkający niedaleko mężczyzna. Niestety na pomoc i ratunek było już za późno. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Okoliczności utonięcia pod Leskiem na Podkarpaciu bada teraz policja i prokuratura.

RCB: 271 utonięć. Makabryczne statystyki w Polsce

Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała łącznie 271 zgonów w wyniku utonięcia – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

RCB apeluje o ostrożność i rozwagę nad wodą. Podstawowe zasady bezpieczeństwa to – nie kąpanie się po alkoholu, pływanie jedynie w wyznaczonych miejscach i stosowanie się do wskazań ratownika. i przypomina zasady bezpieczeństwa nad wodą. Apeluje, aby nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu, pływać jedynie w wyznaczonych miejscach oraz stosować się do poleceń ratownika.

Nie wbiegaj rozgrzany do wody, nie wypływaj na materacu daleko do brzegu, nie wchodź do wody po posiłku, nie skacz do wody w nieznanych miejscach, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym – apeluje RCB.

Sonda
Czy lubisz spędzać wolny czas nad wodą?