Ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Jak wygląda sytuacja? Najnowsze dane

2020-07-10 14:19 Agnieszka Przystaś
Ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Jak wygląda sytuacja? Najnowsze dane
Autor: fernandozhiminaicela/pixabay.com Ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Jak wygląda sytuacja? Najnowsze dane

Jak wygląda aktualna sytuacja na terenie województwa podkarpackiego w związku z ogniskami koronawirusa? Dotyczą one dwóch powiatów: jarosławskiego oraz przemyskiego. Zobaczcie najnowsze informacje.

Gdzie są ogniska koronawirusa na Podkarpaciu?

Trudna sytuacja jest w pow. jarosławskim - na dzień 10 lipca odnotowano tu łącznie 273 osoby z pozytywnym wynikiem. Są to osoby powiązane z ogniskiem w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu , ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w jednej  z miejscowości powiatu oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu.

Dalsza część artykułu poniżej wideo:

W Rzeszowie mówili o bezpiecznym zachowaniu na przejazdach kolejowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W pow. przemyskim również jest kilka ognisk COVID-19:

Ognisko wśród pracowników sklepu LIDL – potwierdzono 9 pozytywnych wyników u pracowników sklepu LIDL w Przemyślu oraz 4 osób z kontaktu ( w tym jedna osoba z powiatu jarosławskiego). Ustalono, że źródłem zakażenia była styczność z osobą z ogniska w Jarosławiu. Kwarantanną objęto 87 osób (w tym pracowników oraz ich rodziny).

W parafii rzymskokatolickiej w Ostrowie potwierdzono wynik dodatni u osoby duchownej i 13 osób
z kontaktu. Kwarantanną objęto 112 osób.

W Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach potwierdzono 2 dodatnie wyniki wśród pracowników. Kwarantanną objęto personel medyczny, administracyjny, pomocnicy oraz z kontaktu domowego – łącznie 197 osób. Rozpoczęto badania osób z kontaktu (personel, pensjonariuszy i in) , dotychczas przebadano 91 osób (wyniki są ujemne). Kolejne badania są w toku. W DPS-ie zostały wstrzymane przyjęcia, nadal obowiązuje zakaz odwiedzin i wstępu osób postronnych.

Trwają dochodzenia epidemiologiczne.

Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji. Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane.Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 10 osób, 2 561 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 244 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 93 osoby. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 841 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 449 osób wyzdrowiało. Odnotowano 55 zgonów.