Ostatni Nightskating Rzeszów 2019 już dziś wieczorem!

2019-10-18 16:21 Bartosz Leja
Nightskating Rzeszów 2019
Autor: Bartosz Frydrych / bostylfoto.com Nightskating Rzeszów 2019

Już dzisiaj odbędzie się ostatni w tym roku przejazd na rolkach w ramach imprezy Nightskating Rzeszów 2019. Na uczestników czeka łatwa 10-kilometrowa trasa.

Będzie to siódma w tym roku wspólna przejażdżka na rolkach ulicami Rzeszowa. Jesienna pogoda wciąż sprzyja aktywnemu spędzaniu wolnego czasu na zewnątrz, w związku z tym jest to znakomita okazja, aby pojechać w imprezie, nad którą patronat medialny ma także Radio ESKA oraz portal ESKA Info Rzeszów.

Nightskating Rzeszów to oczywiście nocny przejazd na rolkach ulicami miasta. To właściwie jedyna okazja, aby rolkarze mogli zobaczyć stolicę województwa podkarpackiego z perspektywy zarezerwowanej na co dzień dla kierowców. Finałowa 10-kilometrowa trasa została zaplanowana w taki sposób, aby mogły nią pojechać wszystkie osoby pewnie czujące się na rolkach i potrafiące hamować. Odcinek nie wymaga jednak wyjątkowych umiejętności.

Cały peleton zbierze się już o godzinie 20.30 przy hali sportowej Politechniki Rzeszowskiej (ul. Poznańska 2A). Start jest zaplanowany na godzinę 21.00. Trasa będzie wieść ul. Podkarpacką, al. Powstańców Warszawy, ul. Podwisłocze, al. Kopisto, al. Rejtana, ul. Wierzbową, ul. Naruszewicza, ul. Targową, ul. Sobieskiego, ul. Sokoła, ul. Moniuszki, ul. Zygmuntowską, ul. Jagiellońską, ul. Langiewicza, al. Batalionów Chłopskich, a następnie wróci na ul. Podkarpacką, aby finiszować również przy parkingu hali sportowej Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej.

Oczywiście jak zawsze, nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać policjanci, ratownicy medyczni w karetce pogotowia, a także organizatorzy z ekipą zabezpieczającą Nightskating Team.

Dodajmy, że tematem październikowego przejazdu będzie... Halloween! Mile widziane będą zatem stroje, które dodadzą całej trasie dreszczyku grozy i emocji.

Więcej informacji na temat imprezy Nightskating Rzeszów organizowanej przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe znajdziecie na Facebooku >>>