Oszustwa na legionellę! Nie mieści się w głowie, co wymyślili

i

Autor: slavoljubovski/Pixabay.com Oszustwa na legionellę! Nie mieści się w głowie, co wymyślili

Szok!

Oszustwa na legionellę! Nie mieści się w głowie, co wymyślili

2023-09-06 14:02

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy w ostatnim czasie wykorzystują fakt, że na Podkarpaciu odnotowano w ostatnim czasie zakażenia legionellą. Udają oni pracowników sanepidu, by wyłudzić dane. Szczegóły poniżej.

W ostatnim czasie doszło do zakażeń bakterią Legionella na Podkarpaciu. Postanowili wykorzystać to oszuści. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie otrzymała kilka sygnałów o przestępcach przedstawiających się za pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej. Fałszywi pracownicy sanepidu pod pretekstem przeprowadzenia badań w kierunku ewentualnego zakażenia leginellą, usiłują wyłudzić od nas dane osobowe - imię, nazwisko, numer pesel, adres zameldowania, numer telefonu. Te dane są szczególnie wrażliwe i należy je chronić.

- W przypadku, gdy dzwoni do nas nieznajoma osoba, której tożsamości nie możemy zweryfikować, pod żadnym pozorem nie należy podawać naszych danych, nie dokonujmy żadnych transakcji finansowych ani nie otwierajmy żadnego linka i nie pobierajmy żadnych załączników - apelują policjanci.

Co powinno nas zaniepokoić?

- Naszą czujność powinny wzbudzić także „oferty” dezynfekcji wody. Przed wpuszczeniem do naszego domu obcych osób, sprawdźmy kim są, po co przyszli i jaką instytucje reprezentują. Niestety, otwierając drzwi rzekomemu pracownikowi spółdzielni mieszkaniowej lub wodociągów, możemy zaprosić do siebie złodzieja - przekazują mundurowi w komunikacie.

Kto powinien się bać legionelli?

Slang policyjny. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to: