Pierwszy nowy przypadek koronawirusa od pięciu dni. Są też kolejni ozdrowieńcy

2020-05-21 17:59 BO
SZPITAL
Autor: Beata Olejarka

Tuż po 17.00 Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące koronawiorusa. W Polsce mamy 160 nowych zachorowań z czego, aż 62 na Śląsku. W sumie liczba potwierdzonych przypadków to 20 143 osoby z czego 972 zmarły. O siedmiu kolejnych zgonach Ministerstwo poinformowało w dzisiejszym popołudniowym komunikacie. Na Podkarpaciu jest jedno nowe zakażenie i trzy kolejne osoby, które pokonały COVID-19.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/ kwarantanną/ izolacją osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 17 osób, 2446 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 8 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 16 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 375 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 316 osób wyzdrowiało. Odnotowano 34 zgony.

Nowy potwierdzony przypadek to kobieta w sile wieku z powiatu krośnieńskiego. Kolejne 3 osoby, które wyzdrowiały to dwóch mężczyzn i kobieta z powiatu tarnobrzeskiego.

Masz podobny temat?
Napisz do autora tekstu:
podkarpacie@se.pl

Super Raport 21 V (goście: Müller, Neumann)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj