Po pijaku spowodował wypadek, w którym zginął jego kolega. ZASKAKUJĄCA decyzja sądu!

2020-01-29 11:57 EIR
Po pijaku spowodował wypadek, w którym zginął jego kolega. ZASKAKUJĄCA decyzja sądu!
Autor: KWP w Rzeszowie

Wracamy do sprawy wypadku, do którego doszło pod koniec czerwca 2019 roku. To wtedy Kacper I. wsiadł po pijanemu za kółko i spowodował wypadek, w którym zginął 20-latek, a drugi z pasażerów został ranny. Sąd w Rzeszowie wydał wyrok - młody mężczyzna trafi do więzienia na 7,5 roku!

Do tego tragicznego wypadku doszło 29 czerwcu 2019 roku po godz. 4 w Rzeszowie na ul. Krakowskiej. Jak ustalili policjanci, kierujący osobowym mercedesem, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę energochłonną, a następnie pojazd koziołkował, wskutek czego z samochodu wypadły 3 osoby podróżujące mercedesem. Jeden z mężczyzn poniósł śmierć na miejscu, a dwóch zostało przewiezionych do szpitala.

Jak się później okazało, 20-letni kierowca był pijany - miał ok. 2 promile alkoholu we krwi. Zanim z dużą prędkością uderzył mercedesem w ekrany przy ul. Krakowskiej, jeździł po mieście.

- 15 stycznia 2020 roku sąd wydał wyrok, którym uznał oskarżonego za winnego kierowania autem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku, w którym zginęła jedna osoba, i skazał go łącznie na karę 7 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności - wyjaśnia Renata Krut, Prokurator Rejonowy dla miasta Rzeszów.

Dodatkowo sędzia orzekł wobec 20-latka środki w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 10 tys. zł.

Przedmiotowy wyrok nie jest prawomocny i przysługuje od niego apelacja do Sądu Okręgowego w Rzeszowie.