Podkarpackie. Będą zrzucać szczepionki z samolotów. Ważny apel do mieszkańców

i

Autor: nathalieburblis /Pixabay.com Podkarpackie. Będą zrzucać szczepionki z samolotów. Ważny apel do mieszkańców

Masz psa lub kota? Uważaj

Podkarpackie. Będą zrzucać szczepionki z samolotów. Ważny apel do mieszkańców

2022-09-19 14:15

Ważny komunikat dla mieszkańców Podkarpacia, szczególnie tych, którzy są właścicielami zwierząt. Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 22 września do 1 października 2022 r. jesiennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepionki będą zrzucane z samolotów.

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie zaplanowano na dni od 22 września do 1 października 2022. Szczepienie odbędzie się na terenie całego województwa podkarpackiego poprzez zrzuty z samolotów szczepionki (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich).

Co ważne, wykładana przynęta – wydająca specyficzny zapach – zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy!

Zobacz też: Niedźwiedź Andrzej pojawił się w Bieszczadach. Co zrobić jak go spotkasz?

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców, aby nie podnosili szczepionek, ponieważ przynęty dotykane przez ludzi nie będą już przyjmowane przez lisy. Jeśli dotkniesz szczepionki ukrytej w przynęcie, należy zgłosić się do lekarza. 

W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych na terenach objętych szczepieniem, a ponadto wstrzymanie się od polowań.

Sprawdź również: Tragiczne wypadki na Podkarpaciu. Nie żyje 19-latka i 31-latek

Protest rowerzystów na Moście Poniatowskiego. "Tu jest jak w cyrku"
Sonda
Lubisz zwierzęta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE