Podkarpackie. Mercedes i silnik łodzi zatrzymane na granicy. Ich wartość to 120 tys. zł

2020-07-16 15:31 Agnieszka Przystaś, BIOSG
Podkarpackie. Mercedes i silnik łodzi zatrzymane na granicy. Ich wartość to 120 tys. zł
Autor: BIOSG Podkarpackie. Mercedes i silnik łodzi zatrzymane na granicy. Ich wartość to 120 tys. zł

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu jednego dnia zatrzymali samochód marki Mercedes oraz silnik zaburtowy o łącznej wartości 120 tys. złotych. Do zatrzymań doszło na przejściach w Medyce i Korczowej.

W środę 15 sierpnia strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali mercedesa (w Korczowej) oraz silnik Łodzi (w Medyce). Po dokładnej weryfikacji okazało się, że skrzynia biegów w mercedesie kierowanym przez 39-letniego obywatela Ukrainy figuruje jako utracona. Szacunkowa wartość samochodu to około 45 tys. złotych. Sprawę pogranicznicy przekazali funkcjonariuszom KP Radymno.

Tego samego dnia, kilka godzin później 33-letni obywatel Ukrainy, próbował wywieźć przez przejście graniczne w Medyce silnik zaburtowy marki Honda. Jak się okazało,  oznaczenia identyfikacyjne silnika zostały usunięte. Przy współpracy z niemiecką policją oraz po dokonaniu dodatkowych sprawdzeń ustalono, że silnik został skradziony na terytorium Szwecji. Jego wartość wynosi około 75 tys. złotych zatrzymano.

Wkręcili prezydenta. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 73

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.