Podkarpackie: Test na koronawirusa. Będzie więcej punktów pobrań i dłuższe godziny pracy

2020-10-16 17:32 PAP, MTA
Koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Na Podkarpaciu powstaną kolejne cztery punkty pobrań wymazów na obecność SARS-CoV-2. – Obecnie w regionie działa 25 takich punktów – powiedział w piątek rzecznik oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie, Rafał Śliż. Lista placówek ma być dłuższa, podobnie jak godziny ich pracy.

Część placówek, w których czas oczekiwania był najdłuższy, wydłuży swoje godziny pracy, aby dostęp do badań był możliwy przez większą część dnia – zapowiedział rzecznik. – Punkty w Przemyślu, Mielcu, Łańcucie, Leżajsku, Sędziszowie i Tarnobrzegu otwierają się już o godzinie szóstej, siódmej rano. Natomiast jako ostatnie, o godzinie 19.00 kończą pracę punkty w Lubaczowie i Nowej Dębie – mówił Śliż.

Rzecznik przypomniał, że wybór konkretnego punktu należy wyłącznie do pacjenta i nie musi on ograniczać się do swojego województwa. – Zatem osoby, którym łatwiej udać się do Małopolski, województwa świętokrzyskiego czy lubelskiego, mogę bez żadnych problemów wykonać badanie w dowolnym punkcie w kraju – wyjaśnił.

Skierowanie na badanie jest wystawiane w systemie elektronicznym bez papierowych druków, a pacjent powinien mieć przy sobie wyłącznie dokument tożsamości ze zdjęciem. Wykaz punktów pobrań jest ciągle aktualizowany i umieszczany na stronie pacjent.gov.pl w zakładce „Znajdź mobilny punkt pobrań” oraz na stronie podkarpackiego oddziału NFZ nfz-rzeszow.pl u góry strony na pomarańczowym pasku ważnych wiadomości.

Taką samą informację można uzyskać, dzwoniąc na bezpłatną i czynną całą dobę oraz siedem dni w tygodniu Telefoniczną Informację Pacjenta 800 190 590. Na tych stronach internetowych poza wykazem wszystkich punktów w Polsce, jest również mapa, dokładny adres i numer telefonu punktu pobrań.

Źródło: PAP.

Jabłkiem w koronawirusa. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 134

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.