Podkarpackie. Zamiecie śnieżne i intensywne opady. Synoptycy biją na alarm

2021-11-30 18:21
Podkarpackie. Zamiecie śnieżne i intensywne opady. Synoptycy biją na alarm
Autor: Pixabay.com Podkarpackie. Zamiecie śnieżne i intensywne opady. Synoptycy biją na alarm

Alerty pierwszego stopnia wydał Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) dla południowych powiatów województwa podkarpackiego. Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu. Mogą wystąpić też zawieje i zamiecie śnieżne.

Meteorolodzy IMGW wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi dla powiatów:

  • bieszczadzki
  • leski
  • krośnieński
  • m. Krosno
  • jasielski
  • sanocki

Ostrzeżenie pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) obowiązuje od dziś, tj. od wtorku 30.11.2021 od godz. 20.00 do środy do godz. 8.00 rano. Może spaść nawet do 12 cm śniegu. Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu oceniono na 75 procent.

- Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 12 cm – czytamy w ostrzeżeniu.

Z kolei ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi oceniono na 80 procent.

- Prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, z zachodu. - ostrzega IMGW.

Według prognozy ostrzeżeń meteo, w środę rano (1.12.2021) całe Podkarpacie może być objęte alertami pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, a w czwartek przed oblodzeniem. Warto śledzić prognozy.

Atak zimy w Warszawie. Listopad kończy się śnieżycą
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE