Policjanci z Leżajska w żałobie. NIE ŻYJE ich kolega Tomasz Czereba

2020-11-25 10:42 BO
Policjanci z Leżajska w żałobie. NIE ŻYJE ich kolega Tomasz Czereba
Autor: KPP Leżajsk/Pixabay/goszka

Policjanci z Leżajska w poruszających słowach żegnają swojego kolegę. – Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że po ciężkiej walce z chorobą zmarł nasz kolega mł. asp. Tomasz Czereba dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Miał zaledwie 39 lat. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i przyjaciół – piszą mundurowi. Młody policjant osierocił dwie córki...

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich policjantów i pracowników policji garnizonu podkarpackiego składa rodzinie oraz bliskim wyrazy współczucia – czytamy w policyjnym komunikacie.

Młodszy aspirant Tomasz Czereba służył w policji od ponad dziewięciu lat. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie. W marcu 2015 roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku. Najpierw w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym, a od 2018 roku jako dzielnicowy w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku.

Matka ukradła ze szkoły prawie 150 tys zł

Oddany służbie, zawsze blisko ludzi. Mieszkańcy powiatu leżajskiego mogą go pamiętać z sytuacji, w których ofiarnie niósł pomoc. To on w kwietniu 2019 roku uratował życie 52-letniemu mieszkańcowi Leżajska, który leżał bez oznak życia na chodniku. Udzielił mu pierwszej pomocy, udrożnił drogi oddechowe, wezwał karetkę pogotowia. Dzięki jego działaniu mężczyzna zaczął oddychać i bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy – przypominają policjanci z Leżajska.

W naszej pamięci zapisał się jako ciepły, życzliwy i uśmiechnięty człowiek. W codziennej służbie zawsze można było na niego liczyć. Był odpowiedzialnym i sumiennym policjantem, ale przede wszystkim wspaniałym kolegą – piszą jego współpracownicy w łamiącym serce pożegnaniu.

– Po ciężkiej walce z chorobą, we wtorek 24 listopada, odszedł na wieczną służbę. W tym trudnym czasie jesteśmy myślami przy jego Bliskich, przede wszystkim przy żonie i dwóch jego córkach w wieku 9 i 14 lat.

Zobacz też: Przeworsk: Złodziejka OKRADŁA DZIECI! Zabrała prawie 150 tys. zł! [WIDEO, GALERIA]

Koleżanki i koledzy zmarłego policjanta łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.