Policjanci z Mielca pili w pracy? Toczą się postępowania dyscyplinarne

i

Autor: Google Street View/podkarpacka policja - zdjęcie ilustracyjne Policjanci z Mielca pili w pracy? Toczą się postępowania dyscyplinarne

Szok w policji

Policjanci z Mielca pili w pracy? Toczą się postępowania dyscyplinarne

2022-12-14 17:21

Dwoje policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, tj. Mariusz M. oraz Urszula Ch. zostali zawieszeni w obowiązkach służbowych po tym, jak badanie alkomatem wykazało, że pełnią służbę po spożyciu alkoholu. Prowadzone postępowanie wyjaśni, czy pili alkohol w pracy.

Mariusz M. oraz Urszula Ch. są długoletnimi pracownikami policji. Popołudniowa służba w pierwszą sobotę grudnia (3 grudnia 2022) była ich ostatnią w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu, przynajmniej do czasu rozstrzygnięcia wątpliwości dotyczących spożywania alkoholu przez funkcjonariuszy w pracy.

Z pytaniem o rzekomo pijanych policjantów zwróciliśmy się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Ta jest bardzo powściągliwa w komentowaniu sprawy, jednak potwierdziła, że funkcjonariusze byli pod wpływem alkoholu w pracy.

- W sobotę 3 grudnia, po godz. 20.00, w ramach sprawowanego nadzoru ujawniono, że dwoje policjantów komendy powiatowej w Mielcu, w czasie służby, mogło spożywać alkohol. Badanie potwierdziło u nich niewielką ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. W tej sprawie toczą się postępowania dyscyplinarne. Komendant Powiatowy Policji w Mielcu zawiesił ich w wykonywaniu obowiązków służbowych. Prokuratura nie zajmuje się tą sprawą - poinformowała nas Marta Tabasz-Rygiel rzecznik prasowy KWP w Rzeszowie.

Nie uzyskaliśmy odpowiedzi na konkretnie zadane pytanie o to, jaką zawartość alkoholu w organizmie mieli policjanci pełniący służbę tego dnia.

Gazeta Policyjna podaje, że policjantowi zawieszonemu w czynnościach służbowych zawiesza się od najbliższego terminu płatności 50 proc. ostatnio należnego uposażenia.

Policyjna orkiestra na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach - flash mob
Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochód?

Strażnicy Miejscy ścigają "babcię z pietruszką"? 

Posłuchaj, jak NAPRAWDĘ wygląda ich praca!

Listen to "O faktach, mitach i stereotypach na temat Straży Miejskiej. DROGOWSKAZY" on Spreaker.