Policyjny pościg

i

Autor: podkarpacka policja Zdjęcie ilustracyjne

Sceny jak z filmu

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa. Gdy urwało się koło, 25-latek uciekał pieszo

2023-03-14 14:48

Do scen jak z filmów akcji doszło w Rzeszowie. Na ulicy Ofiar Katynia mężczyzna zignorował polecenie do zatrzymania się wydane przez dzielnicowego z komisariatu na Baranówce. 25-letni kierowca fiata ducato został zatrzymany, kiedy porzucił uszkodzony samochód i uciekał pieszo ulicą Asnyka.

Do zdarzenia doszło we wtorek (14 marca 2023) około godz. 10.30. Jak przekazuje policja, dzielnicowy z komisariatu na Baranówce, jadąc radiowozem ulicą Ofiar Katynia, zauważył znanego mu mężczyznę, mieszkańca jego dzielnicy.

- Ponieważ funkcjonariusz podejrzewał, że mężczyzna może prowadzić auto będąc w stanie nietrzeźwości, postanowił zatrzymać go do kontroli. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazał kierującemu fiatem zatrzymać się, jednak mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać ulicami miasta - przekazuje KMP Rzeszów.

Rozpoczął się pościg! Przyłączyły się do niego partole rzeszowskiej drogówki. Na alejach Piłsudskiego jeden z radiowozów wjechał bezpośrednio przez fiata ducato, a drugi blokował go naprzemiennie raz z prawej, raz z lewej strony, tak aby uniemożliwić kierującemu skręcenie.

- W pewnej chwili fiat ducato dwukrotnie uderzył w blokujący go z boku radiowóz. Na skutek uderzenia w fiacie urwało się przednie prawe koło. Mężczyzna wybiegł z samochodu i zaczął uciekać pieszo w ulicę Asnyka, gdzie został zatrzymany przez policjantów - przekazuje policja.

Uciekinierem okazał się 25-letni mieszkaniec Rzeszowa, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna odpowie teraz za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?
Nielegalna fabryka zlikwidowana pod Włocławkiem. Ogromna akcja KAS i SG