Pomnik Chrystusa Odkupiciela z Rio de Janeiro z 80 tys zapałek [WIDEO, GALERIA]

2020-09-27 16:59 Beata Olejarka
POMNIK CHRYSTUSA Z ZAPALEK
Autor: Beata Olejarka Marian Zbierak ze swoim pomnikiem Chrystusa z Rio de Janerio wykonanym z zapałek

Niezwykła pasja Mariana Zbieraka (66l) z Pawłosiowa na Podkarpaciu pozwala mu tworzyć niepowtarzalne pamiątki. Mężczyzna po tym jak zachorował i nie mógł pracować zrobił kilkadziesiąt makiet i pomników znanych osób-wszystko z zapałek! Ostatnim dziełem emeryta jest 65 cm rzeźba Chrystusa, którą znamy z Rio de Janerio. Do wykonania tej konstrukcji zostało użytych 80 tys. zapałek!

Pan Marian ma problemy z biodrem, które uziemiły go w domu. Chorobę i nadmiar wolnego czasu przekuł w pasję. Kilka godzin dziennie tworzy. Maluje, wykleja i struga. Emeryt ma mnóstwo niepowtarzalnych zapałkowych rzeźb w swoim domu. Wśród ostatnich jest m.in. Statua Wolności, Jan Paweł II, oraz prymas Polski ks. kard. Stefan Wyszyński. Wszystko po to by uczcić ważne dla Polski rocznice. W  tym roku przypadałaby setna rocznica urodzin papieża Polaka, a Prymas tysiąclecia miał zostać beatyfikowany. Przez pandemię koronawirusa nie odbywały się wielkie uroczystości w kraju, ale powstały wspaniałe rzeźby. Marian Zbierak może się pochwalić również wieloma obiektami z pobliskiego Jarosławia. W domu artysty są szopki, oraz  prace z zapałek w butelkach. Domorosły rzeźbiarz  stosuje nietypową technikę do pracy z zapałkami.  Najpierw zapałki skleja w klocki, a dopiero później rzeźbi z nich postacie. To zadanie tylko dla ludzie, którzy mają mnóstwo cierpliwości i opanowania.Ostatnim dziełem zapałkowego twórcy jest Chrystus Z Rio de Janerio. Powstał z 80 tys zapałek i ma 65 cm wielkości. Emeryt robił go od maja do połowy września! Po kilka godzin dziennie.  

- Jest na świecie wiele olbrzymich posągów Chrystusa. Najbardziej słynny jest chyba Chrystusa Odkupiciela w Rio. Ja zrobiłem małą replikę. Teraz czas porzucić zapałki i zająć się czymś innym.  Nie chce zdradzać co będę robił, ale na pewno chcę coś tworzyć, tylko już niekoniecznie z zapałek- mówił artysta.

Zrobił Chrystusa z Rio de Janeiro za pomocą zapałek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl