Pościg za motocyklistą w Stalach. Dwóch policjantów w szpitalu. Co tam się wydarzyło?

2021-09-17 13:05
Pościg za motocyklistą w Stalach. Dwóch policjantów w szpitalu. Co tam się wydarzyło?
Autor: KMP Tarnobrzeg Do wypadku doszło w Stalach w woj. podkarpackim. 56-letni kierowca junaka nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać

Do wypadku doszło w Stalach w woj. podkarpackim. 56-letni kierowca junaka nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Ucieczka się nie udała, bo zderzył się z volkswagenem. Policjanci nie zdążyli wyhamować, radiowóz uderzył w auto.

W czwartek (16 września) w Stalach w woj. podkarpackim po godz. 17, na ul. Spacerowej w Stalach, w gminie Grębów patrol ruchu drogowego, pełniąc służbę, zauważył motocyklistę, którego tor jazdy wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej. To się jednak nie udało - Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dali sygnały kierowcy do zatrzymania się, jednak motocyklista nie zareagował, przyspieszył i próbował uciec - informuje policja.

Zobacz też: Dostawca pieczywa skatowany na śmierć w Jaworniku Polskim. Jaki zapadnie wyrok?

Jak wynika z informacji przekazanych przez KMP Tarnobrzeg, na skrzyżowaniu ul. Polnej i Spacerowej motocyklista, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z przeciwka volkswagena passata.

- Policyjny radiowóz, który jechał za kierującym jednośladem, mimo prób ominięcia volkswagena, również w niego uderzył. Dwaj policjanci ruchu drogowego, trafili do szpitala na badania lekarskie, ich życie nie jest zagrożone. Także 25-letni kierowca volkswagena passata, w tym zdarzeniu, nie odniósł poważnych obrażeń. Natomiast 56-latek, kierujący „Junakiem”, trafił do szpitala. - podają policjanci.

Dalsza część artykułu poniżej galerii zdjęć:

Na miejscu wypadku pracowali policjanci, którzy zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz ustalili świadków. Funkcjonariusze oraz 25-letni kierowca passata, byli trzeźwi. Od motocyklisty została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Jak się okazało, 56-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna był już w przeszłości notowany za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie i po użyciu alkoholu.

Na chwilę obecną policjanci oraz prokurator wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Sonda
Czy masz zaufanie do polskiej policji?
Jagiellońska w Rzeszowie na tydzień zamieni się w deptak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE