Przemyśl. Totalnie pijani rodzice opiekowali się 2-miesięcznym synkiem! Matka miała ponad 2 promile, a ojciec 3 promile

i

Autor: Zozz_ /pixabay.com Przemyśl. Totalnie pijani rodzice opiekowali się 2-miesięcznym synkiem! Matka miała ponad 2 promile, a ojciec 3 promile

Przemyśl. Totalnie pijani rodzice opiekowali się 2-miesięcznym synkiem! Matka miała ponad 2 promile, a ojciec 3 promile

2022-04-12 14:43

Powiedzieć, że rodzice 2-miesięcznego chłopca wykazali się totalną bezmyślnością, to za mało. 40-letnia matka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a jej 35-letni partner ponad 3 promile. Interweniowała policja. Dzieckiem zajęła się babcia.

W poniedziałek, 11 kwietnia przemyscy policjanci otrzymali zgłoszenie od załogi pogotowia ratunkowego, że nietrzeźwi rodzice opiekują się dwumiesięcznym niemowlakiem.

Zobacz też: Stale. 26-latek awanturował się u kolegi. Policjanci zastali go w bieliźnie. Obiecywał im łapówkę

- Ratownik medyczny poinformował funkcjonariuszy, że otrzymali zgłoszenie o nieprzytomnej kobiecie, lecz kiedy przybyli na miejsce, zastali kompletnie pijanych rodziców i niemowlę. Ze względu na narażenie życia i zdrowia chłopca, powiadomili policję - relacjonują policjanci KMP Przemyśl.

Policjanci przebadali rodziców chłopca alkomatem. 35-letni ojciec dziecka miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a badanie u 40-letniej matki wykazało ponad 2 promile. Dwumiesięczny chłopiec został przekazany pod opiekę babci, która przyjechała na miejsce zdarzenia. Nietrzeźwymi rodzicami zaopiekowała się sąsiadka. Materiały w tej sprawie policjanci prześlą do sądu rodzinnego.

Zobacz również: Student Politechniki Rzeszowskiej wyróżniony przez Forbesa! Kosmonautyka to jego konik

- Warto pamiętać, że opieka nad dzieckiem unormowana jest w przepisach zarówno kodeksu wykroczeń jak i kodeksu karnego. Artykuł 106 kodeksu wykroczeń stanowi, że jeśli osoba mająca obowiązek opieki nad małoletnim do lat 7, doprowadzi do przebywania dziecka w okolicznościach, które są niebezpieczne dla zdrowia, podlega karze grzywny lub karze nagany. Natomiast kodeks karny mówi, że jeżeli sprawca, na którym ciąży obowiązek opieki nad osobą, naraża ją na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - przypominają policjanci.

Express Biedrzyckiej - dr Anna Materska-Sosnowska: Premier Morawiecki jest coraz słabszy. Dużo mówi, ale nic z tego nie wynika
Sonda
Kara dla pijanych rodziców. Czy powinni być oni surowiej karani?