Przemyśl. Weterynarze wyciągnęli z bociana śmieci!

2021-07-30 11:55
Przemyśl. Weterynarze wyciągnęli z bociana garść śmieci!
Autor: Ośrodek Rehabilotacji Zwierząt Chronionych Bocian do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu trafił w stanie beznadziejnym.

To był straszny widok. Bocian do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu trafił w stanie beznadziejnym. Z ogólnym osłabieniem, gorączką, brakiem apetytu, apatycznością i bez chęci życia. Od razu było widać, że boli go brzuch. Weterynarze szybko położyli go do zdjęcia RTG. Gdy je zrobili, złapali się za głowy!

Badanie szybko wykazało, co jest powodem choroby bociana. Ten w swoim przewodzie pokarmowym miał kawałki potłuczonego szkła i kapsel z butelki od piwa! Ostre krawędzie poraniły bociana tak bardzo, że ten nie mógł jeść, ani nawet pić, a ogromny ból przeszywał go od środka. Bocian był skazany na śmierć. Na szczęście trafił do przemyskiej Lecznicy, gdzie przeszedł operacje -Klekotek Kapsel już po operacji. Oprócz kapsla miał szkło w sobie i kilka śmieci! Trzymajcie kciuki! Trzymajcie kciuki.Każda złotówka w tej chwili to nasze być albo nie być. Niesiemy ratunek Zwierzętom. Nie mamy, żadnych dotacji nie pomaga nam Państwo. Istniejemy dzięki waszemu wsparciu. Dlatego prosimy o pomoc- napisali pracownicy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych, gdzie bocian Kapsel, bo tak dostał na imię po udanej operacji będzie dochodził do zdrowia. Wyrzucając śmieci na terenach zielonych, oraz w miejscach do tego nie przeznaczonych skazujemy zwierzęta na powolną śmierć w męczarniach. Tak mógł skonać Kapsel, ptak, który w tym roku przyszedł na świat mógł umrzeć zanim wyleciał w swoja pierwszą drogę do Afryki.

Bocian Kapsel
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE