Rada Miasta Rzeszowa: Zmiany w systemie głosowania i tablety dla radnych

2019-10-22 14:32 wk
Rada Miasta Rzeszowa: Zmiany w systemie głosowania
Autor: Weronika Kasza Rada Miasta Rzeszowa: Zmiany w systemie głosowania i tablety dla radnych

Jak się okazuje, bieżący system głosowania, który został dopasowany do obowiązującego wówczas w ratuszu systemu, teraz nie do końca spełnia swoje zadanie. Stąd też planowane zmiany oraz dodatkowe ułatwienie dla radnych – tablety.

Jak mówi przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec, opracowanie kompleksowego działania w sprawie poprawy systemu trwa już od dłuższego czasu. Tym samym jest więc duża szansa na to, że pojawi się ono już za miesiąc, czyli na kolejnej sesji Rady Miasta. A problem, z którym borykają się radni jest natury technicznej.

O problemie w systemie głosowania mówi przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa – Andrzej Dec

Do lamusa odejdzie też drukowanie projektów uchwał. Rzeszowscy radni już wkrótce dostaną tablety, oczywiście przeznaczone do pracy. Dzięki temu, tematy którymi będą się zajmować na sesji będą mieć w formie elektronicznej. Koszt jednego tabletu to około tysiąc złotych.

Jak mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego urzędu Miasta Rzeszowa, tablety zostały już zakupione. Trwa testowanie ich oprogramowania. Urządzenia w ręce radnych trafią prawdopodobnie w listopadzie.

Tablety mają być kompatybilne z nowym systemem głosowania. Dzięki nim radni w dowolnym czasie radni mają mieć dostęp do wcześniejszych uchwał, danych czy zmian, które na przykład mogą być dodawane do porządku obrad najbliższej sesji.