Rudnik. Pogrzeb matki, która zabiła swoje dzieci i siebie. Mieszkańcy targani emocjami [WIDEO, GALERIA]

2021-04-07 16:44 bo mzz
Rudnik. Pogrzeb matki, która zabiła swoje dzieci i siebie. Mieszkańcy targani emocjami [WIDEO, GALERIA]
Autor: BO/SUPER EXPRESS Rudnik. Pogrzeb matki, która zabiła swoje dzieci i siebie. Mieszkańcy targani emocjami [WIDEO, GALERIA]

Magdalenę V. (41 lat) z Kopek pod Rudnikiem nad Sanem żegnało kilkadziesiąt osób. Mieszkańcy wsi targani emocjami nie wiedzieli, czy powinni przyjść na pogrzeb kobiety, która zabiła swoje dzieci i odebrała sobie życie. Matka w grobie spoczęła samotnie. Dzieci, którym odebrała życie zostały pochowane w Niemczech, gdzie mieszka ich ojciec. Mieszkańcy ciągle żyją tą tragedią i nie potrafią mówić o niczym innym. Wielu próbuje usprawiedliwić działanie kobiety, inny starają się ją zrozumieć....

Ostatnie pożegnanie matki, która zabiła swoje dzieci i popełniła samobójstwo

Kopki k. Rudnika. Matka zabiła dzieci, a potem siebie

Do tej tragedii doszło we wtorek, 30 marca. Do drzwi domu, w którym Magdalena V. mieszkała razem z rodzicami zapukał ojciec dzieci, Jochen V., obywatel Niemiec, wraz z kuratorem i psychologiem. Wcześniej rodzina mieszkała w Niemczech. Dzieci Polki i Niemca: Julka (7l.) i Mateusz (3l.) miały niemieckie obywatelstwo i tam się wychowywały. Kobieta wbrew woli męża zabrała dzieci do Polski. Ten wystąpił do polskiego sądu, który uznał, że dzieci powinny wrócić do swojej ojczyzny, jaką było miejsce zamieszkania ich ojca. Kobieta jednak za nic nie chciała oddać córeczki i synka mężowi. Wolała odebrać im życie i potem popełnić samobójstwo.

- Kobieta zamknęła się w łazience z dziećmi pod pozorem przygotowania tych dzieci do podróży, po czym dokonała przy użyciu noża zabójstwa dzieci oraz sama popełniła samobójstwo. To są wstępne ustalenia po przeprowadzonych w dniu wczorajszym oględzinach oraz przesłuchaniu świadków - mówił  prokurator Andrzeja Dubiel, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Kopki k. Rudnika. Zabite dzieci spoczną w Niemczech

Wstępne wyniki sekcji zwłok potwierdziły, że wszyscy zmarli w wyniku ran kłutych zadanych ostrym narzędziem. Chociaż Magdalena V. tak bardzo nie chciała, by dzieci wróciły do Niemiec, jej wola nie zostanie spełniona. Tuż przed świętami Wielkanocnymi, w Wielki Piątek Jochen V. zabrał ciała Julki i Mateuszka do ich rodzinnego miasteczka w zachodnich Niemczech. „Na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci – Rodzice” - brzmi napis na jednym z wieńców złożonych na grobie kobiety. W ten sposób dziadkowie pożegnali również swoje wnuki, które zostaną pochowane w Niemczech. Magdalena, matka dwójki dzieci, którym odebrała życie została pochowana na Cmentarzu Parafialnym w Rudniku nad Sanem. W ostatnim pożegnaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Wielu mieszkańców wsi z ciekawości zatrzymywało się przy kondukcie pogrzebowym.

Pogrzeb Magdaleny V. w Rudniku

- Ludzie to o niczym innym nie gadają. Wszyscy zastanawiają się, dlaczego to zrobiła. Normalnie ściągnąłbym czapkę, żeby oddać hołd zmarłemu, ale tu tego nie zrobię, bo jeszcze ludzie pomyślą, że popieram to, co zrobiła. Miała normalną mszę, ksiądz ją odprowadzał do grobu. Na poświęconej ziemi spocznie. To dużo. Może Bóg jej wybaczy... - mówił jeden z wielu ludzi zgromadzonych pod kościołem podczas wyprowadzania urny z prochami z kaplicy.

Mieszkańcy pojawiający się nad grobem tuż po pogrzebie też nie ukrywali swoich emocji. Jedni zapalali w milczeniu znicz, inni krzyczeli, że z tragedii została zrobiona sensacja i kobieta musiała to zrobić, bo nie miała innego wyjścia. Wiele zrozumienia dla postępowania kobiety mają też okoliczni mieszkańcy, którzy starają się wytłumaczyć zachowanie, czy motywy postępowania Magdaleny V.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE