Rzeszów. SZOK! Nie uwierzysz CZYM 59-latek rzucał w policjantów. To się nie mieści w głowie

2021-03-02 14:35 ap
Rzeszów.  SZOK! Nie uwierzysz CZYM 59-latek rzucał w policjantów. To się nie mieści w głowie
Autor: Pavlofox /pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko Andrzejowi K., mieszkańcowi Rzeszowa, który najpierw miał kierować groźby pozbawienia życia pod adresem jednego z członków swojej rodziny, a później kiedy juz przyjechali policjanci, miał w nich rzucać węglem, talerzami, nożami, krzesłem, taboretem, a na koniec również siekierą oraz uderzał ich metalowym prętem.

Rzeszów.  Najpierw groził członkowi rodziny, potem rzucał w policjantów

Do zdarzenia doszło 22 stycznia na jednej z posesji w Rzeszowie. Jak informuje prokuratura, 59-letni mężczyzna najpierw miał grozić członkowi rodziny pozbawieniem życia, a potem... rzucać różnymi przedmiotami w policjantów, co skończyło się obrażeniami dwóch z nich.

- Rzucał w ich kierunku węglem, talerzami, nożami, krzesłem, taboretem, a na koniec również siekierą oraz uderzał ich metalowym prętem. Mężczyzna po obezwładnieniu został zatrzymany i przewieziony, do szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywał do dnia 18 lutego 2021 r. Następnie został zatrzymany do niniejszej sprawy. Na skutek jego ataku dwóch funkcjonariuszy doznało obrażeń ciała. - informuje Wojciech Przybyło, Prokurator Rejonowy dla miasta Rzeszów.

Jak podaje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie, 19 lutego 2021 r. prokurator przedstawił 59-letniemu Andrzejowi K. zarzuty popełnienia przestępstw kierowania gróźb karalnych wobec członka rodziny i czynnej napaści na funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie w celu zmuszenia ich do zaniechania podjętej interwencji i spowodowanie u dwóch z nich obrażeń ciała. Mężczyzna został przesłuchany, jednak nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, odmówił też składania wyjaśnień.

Zobacz też: Co za AKCJA na autostradzie A4! Wspólnie zatrzymali samochód. Kierowca LEDWO stał na nogach

- Wobec podejrzanego skierowano w dniu 19 lutego 2021 r. do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, który został uwzględniony. Podejrzanemu za zarzucane przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. - podaje Wojciech Przybyło.

Skatował kolegę i zostawił go na śmierć
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE