Rzeszów. Kolejne gazowe autosany już dotarły! W Rzeszowskim MPK już ponad 100 autobusów napędzanych gazem

Rzeszów. Kolejne gazowe autosany już dotarły! W Rzeszowskim MPK już ponad 100 autobusów napędzanych gazem
Autor: fot. Paula Chruścicka/ Serwis Informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa

Firma Autosan dostarczyła kolejnych siedem autobusów gazowych dla rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Zakup nowoczesnych, ekologicznych pojazdów został dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie liczy 221 autobusów, z czego 102 to pojazdy napędzane gazem.

Siedem gazowych, 12-metrowych autobusów wyprodukowanych w fabryce Autosan jest już w Rzeszowie. Kolejne siedem do Rzeszowa dotrze 19 kwietnia. Ostatnia partia ekologicznych pojazdów – sześć sztuk – przyjedzie do stolicy Podkarpacia 26 kwietnia. Umowa pomiędzy Rzeszowem a fabryką Autosan została podpisana w listopadzie 2019 roku. Dotyczyła dostawy, w trzech partiach po 20 sztuk, 60 autobusów SanCity 12LF napędzanych gazem CNG.

Czytaj też: MOP Kaszyce na autostradzie A4 ZAMKNIĘTY! Przyczyną TRAGICZNE wypadki ukraińskich autokarów

Wszystkie autobusy są przyjazne dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz rodziców i opiekunów dzieci. W pojazdach znajduje się wolna powierzchnia przeznaczona dla wózków inwalidzkich i wózków dziecięcych a zastosowane rozwiązania techniczne zwiększają dostępność transportu publicznego dla osób z niepełnosprawnościami. Wartość inwestycji to 81 mln zł. Zakup pojazdów został dofinansowany przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014–2020.

Jak podaje Serwis Informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa tabor, z którego obecnie korzysta Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie liczy 221 autobusów, z czego 102 to pojazdy napędzane gazem. Pod koniec kwietnia, kiedy w Rzeszowie będzie już w całości ostatnia partia 20 pojazdów z Autosanu, liczba autobusów napędzanych gazem będzie wynosić 122 sztuki, czyli ponad połowę wszystkich autobusów.

Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Mama patrzy dziś na Polskę ze smutkiem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE