MOP Kaszyce na autostradzie A4 ZAMKNIĘTY! Przyczyną TRAGICZNE wypadki ukraińskich autokarów

Wypadek Ukraińskiego autobusu w Kaszycach
Autor: BEATA OLEJARKA Wypadek Ukraińskiego autobusu w Kaszycach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała o zamknięciu MOP Kaszyce na autostradzie A4. Powodem są dwa dramatyczne wypadki ukraińskich autokarów, do których doszło w marcu. Życie straciło w sumie 7 osób, kilkadziesiąt zostało rannych. "MOP Kaszyce na A4 zostaje zamknięty do czasu opracowania i wdrożenia rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo w tym miejscu." - przekazuje GDDKiA.

Tragiczne wypadki autokarów na autostradzie A4

Do dramatycznych wypadków doszło w okolicy MOP Kaszyce na autostradzie A4 w marcu 2021 - do jednego z nich w nocy z 5/6 marca, a do drugiego 21 marca. W wypadkach brały udział ukraińskie autokary. Zginęło w sumie 7 osób. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała o zamknięciu MOP Kaszyce.

- Zawsze po wypadkach ze skutkiem śmiertelnym, na miejscu zdarzenia ma miejsce wizja w terenie z udziałem Policji. Tak było również i w tym przypadku. W trakcie wizji dokonano przeglądu oznakowania, zabezpieczeń BRD i pozostałych elementów infrastruktury. Nie stwierdzono uchybień. Bariery energochłonne zostały zaprojektowane, a następnie wykonane w ramach budowy autostrady A4 zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dokumentacja posiada wszystkie wymagane przepisami uzgodnienia, a bariery posiadają niezbędne atesty. Ponadto bariery na tym odcinku montowane były pod nadzorem ich producenta, który wydał deklaracje zgodności dla zastosowanego urządzenia.  - podaje GDDKiA.

Mimo to, zdecydowano o zamknięciu MOP Kaszyce do czasu opracowania i wdrożenia rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo w tym miejscu.

- GDDKiA mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników autostrady A4, postanowiła zamknąć MOP Kaszyce i powołać zespół, który przeprowadzi analizy mające na celu wypracowanie dodatkowych rozwiązań, których wprowadzenie umożliwi zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na odcinku autostrady A4 w obrębie MOP-u Kaszyce. W skład zespołu wejdą przedstawiciele GDDKiA oraz policji. - informuje rzeszowski oddział GDDKiA.

Relacje poszkodowanych z ukraińskiego autobusu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE